Poliuretanowa pianka do izolacji

Poliuretanowa pianka do izolacji

Nie da się ukryć, że podczas budowania naszego wymarzonego domu musimy pamiętać o wielu różnych kwestiach. Przeoczenie jednej z nich może mieć naprawdę poważne konsekwencje w przyszłości. Często słyszy się o tym, że jakieś niedopatrzenie związane z budowaniem domu doprowadziło do tego, że pojawiły się w przyszłości większe koszty związane z eksploatacją naszego domu. Jedną z takich bardziej istotnych kwestii jest ta związana z ocieplaniem budynków.

Pianka PUR na poddaszach

izolacje natryskowe w PrzemyśluMówiąc o ocieplaniu domów często myślimy automatycznie o najpopularniejszym materiale stosowanym do tego typu rzeczy. Chodzi tutaj oczywiście o styropian. W przeszłości materiał ten był w zasadzie jedynym tak łatwo dostępnym materiałem jaki można było zastosować do ocieplania domów. Z tego powodu przyzwyczailiśmy się do jego używania. Na dzień dzisiejszy dostrzec możemy jednak, że pojawiają się pewne materiały, które mogą być zdecydowanie bardziej skuteczne niż styropian. Przykładem jednego z nich jest pianka poliuretanowa. Z użyciem takiej pianki tworzy się obecnie izolacje zwane natryskowymi. Jeśli już mowa o kwestii jaką są izolacje natryskowe w Przemyślu łatwo znaleźć możemy firmy, które każdego dnia takie właśnie izolacje tworzą. Bardzo często pianka poliuretanowa nakładana jest na poddaszach. Niemniej jednak nie jest to już jedyne miejsce, w którym taką piankę możemy zastosować. Niegdyś właśnie na poddaszach się taką piankę używało ale wpływ na to miały przede wszystkim właściwości pianki, której używano w tamtych czasach. Od dłuższego czasu pianka poliuretanowa jest używana również do ocieplania innych miejsc w naszych domach. Dzięki specjalnym składnikom pianka PUR jest w stanie przylegać nie tylko do powierzchni płaskich. Z powodzeniem można taką piankę natryskiwać również na ściany. Dość często stosuje się również natrysk z pianki poliuretanowej na wewnętrznej stronie dachu. Dzięki temu można bardzo skutecznie zatrzymywać ciepło wewnątrz budynku.

Pianka poliuretanowa ma tę przewagę nad innymi materiałami stosowanymi do ocieplania, że jest ona w stanie przylegać do najróżniejszych materiałów. Takie zjawisko określane jest obecnie jako adhezja co z łaciny oznacza po prostu przyleganie. Możemy więc z powodzeniem wykonywać izolacje natryskowe na naszych ścianach murowanych, drewnianych czy nawet takich, które pokryte są jakimś materiałem sztucznym. Pianka PUR bardzo szybko przybiera właściwą postać. Czasami nawet po kwadransie jest ona już odpowiednio utwardzona i gotowa do zatrzymywania ciepła.