Podłogi z paneli winylowych

Podłogi z paneli winylowych

Trendy związane z wykończeniem podłóg zmieniają się wraz z upływem czasu. Jeszcze nie tak dawno temu bardzo dużą popularnością cieszyły się podłogi wykończone linoleum. Linoleum jest tworzywem sztucznym, które mogło zastępować pokrycie podłóg kaflami lub innymi rodzajami powierzchni. Wykorzystywano je przede wszystkim z uwagi na niższą cenę, a także mając na uwadze bardzo dużą ilość wzorów oraz kolorów. Obecnie mało kto posiada w domu podłogę wykonaną z tego tworzywa.

Czy panele winylowe są dobrym rozwiązaniem?

ekskluzywne luksusowe podłogi winyloweObecnie większość osób woli tradycyjne rozwiązania, jeśli chodzi o podłogi. Są nimi przede wszystkim kafelki oraz panele. Nieraz możemy się jeszcze spotkać z parkietem. Wszystko to związane jest z elegancją wykonania podłóg z tych materiałów. Stosunkowo nowym rozwiązaniem, co do którego nie każdy jest jeszcze przekonany są panele winylowe. Ten typ podłóg coraz częściej cieszy się uznaniem wśród konsumentów. Wynika to przede wszystkim z dużej estetyki tego produktu, jego trwałości, braku przepuszczalności wody, a przede wszystkim z łatwości montażu. Dostępne są bowiem dwa rodzaje tychże paneli. Jedne montowane są przy pomocy kleju, a drugie montowane są na zatrzaski. Z tego też powodu warto jest sprawdzić, które rozwiązanie będzie dla nas łatwiejsze w założeniu. Jeśli chodzi o ekskluzywne luksusowe podłogi winylowe możemy je tak naprawdę położyć w każdym pomieszczeniu w naszym domu. Dzięki temu będziemy w stanie cieszyć się elegancką podłogą w każdym pomieszczeniu. Warto nadmienić, że podłogi winylowe posiadają bardzo dużą ilość kolorów oraz różnych wzorów. Z tego też powodu możemy wykorzystywać dowolną kombinację kolorystyczną oraz dowolne wzory. Podłogi winylowe dzięki odporności na działanie wody oraz wilgoci idealnie sprawdzą się w kuchni, czy w łazience. Coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie tego materiału do położenia podłóg w tym właśnie miejscu. Z tego też powodu możliwe będzie stworzenie w prosty sposób niebanalnych rozwiązań w tych wnętrzach.

Cena paneli winylowych jest zbliżona do ceny niektórych kafelek. Waha się w zależności od jego rodzaju od siedemdziesięciu do nawet stu złotych za metr kwadratowy. Biorąc jednak pod uwagę wysoką trwałość tychże produktów możemy być pewni, że posłużą nam one przez długie lata. Dzięki temu będziemy w stanie zaoszczędzić wydatków na ewentualną wymianę podłogi. Warto pamiętać, że kafelki mogą ulegać pękaniu podczas użytkowania, a panele łatwo ulegają zarysowaniu. Z tego też powodu konieczne jest rozważenie wykorzystania tego produktu.