Podłoga z gresu

Podłoga z gresu

W naszym mieszkaniu znajdują się pomieszczenia, które charakteryzują się bardzo zróżnicowanymi funkcjonalnościami, a co za tym idzie, również i potrzebami w zakresie wyposażenia i wykończenia danej przestrzeni. Z tego też powodu, na rynku znajdziemy odpowiednio zróżnicowane produkty, które mogą zostać wykorzystane podczas realizowania wystroju konkretnej przestrzeni. Jednym z elementów wykończenia wnętrza, który ma znaczenie dla jego funkcjonalności z całą pewnością jest podłoga.

Odporna podłoga do kuchni

gres indus do kuchniJednym z pomieszczeń, gdzie podłoga musi być odporna na różnego typu oddziaływanie czynników zewnętrznych, z całą pewnością jest kuchnia. Nie ma w tym niczego zaskakującego, ponieważ w miejscu tego typu mamy do czynienia ze zdarzeniami różnego charakteru, a co za tym idzie, na podłodze mogą pojawić się dość zróżnicowane, często trudne do usunięcia zabrudzenia. Jeśli poszukujemy podłogi, która będzie w odpowiednim stopniu odporna na zabrudzenia związane z jedzeniem czy też z trudnymi do usunięcia napojami, naszą uwagę powinien zwrócić gres indus do kuchni, który realizowany jest przez firmę Ceramika Gres. Płytki te realizowane są z gresu szkliwionego, który charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia i wytrzymałością. Nie powinno dziwić nas to, że gres indus, który zrealizowany jest właśnie z gresu szkliwionego, doskonale sprawdzi się w kuchni, ponieważ płytki tego typu z pełnym powodzeniem mogą zostać zastosowane nawet na zewnątrz budynku. Ze względu na powierzchnię, jaką cechuje się gres szkliwiony, wszystkie plamy, które się na nią znajdą nie mają możliwości wniknięcia wgłąb struktury płytki. Dzięki temu nie musimy martwić się, że jasny kolor gresu indus zostanie zniszczony przez jakąkolwiek plamę, np. z czerwonego wina, które rozleje nam się w kuchni. Gres jest niezwykle łatwy, jeśli chodzi o jego utrzymanie w czystości, co w bardzo dużym stopniu pomaga nam w codziennych porządkach, ponieważ wystarczy jego przetarcie wilgotnym mopem, by przywrócić mu nienaganny blask.

Gres indus charakteryzuje się dość standardowymi wymiarami, które sprawdzają się w przypadku realizacji podłóg w pomieszczeniach o różnych rozmiarach. Ze względu na jego strukturę, zawsze mamy możliwość bezproblemowego przycięcia płytki, która jest za duża do określonego fragmentu podłogi, gdzie chcemy ją umieścić. Wystarczy do tego celu prosta przycinarka płytek, która pozwoli nam to zrobić w sposób szybki, odpowiednio wygodny, a ponadto niezwykle łatwo, bez wymagania od nas specjalistycznych umiejętności.