Pełnowartościowa granulowana karma dla świnki morskiej

Pełnowartościowa granulowana karma dla świnki morskiej

 

Dla wielu ludzi zwierzak w domu to nieodłączony członek rodzinny, który traktowany jest jak każdy inny, a czasem nawet lepiej. Staranna pielęgnacja, higiena, utrzymanie odpowiedniej czystości, aż wreszcie zbilansowana dieta i racjonalne żywienie to obowiązki, które uczą odpowiedzialności zarówno dzieci, jak i niektórych dorosłych. Nie ważne czy dotyczą większych czworonogów czy malutkich gryzoni… uczą, bawią i sprawiają wiele radości.

Karmy dla świnek morskich w postaci granulatu

granulowana karma dla świnki morskiejPupil często jest naszym najważniejszym oczkiem w głowie. Ważne jest dla Nas jego zdrowie, utrzymując odpowiednio czyste i higieniczne warunki, jesteśmy w stanie go uszczęśliwić, przy czym jego zadowolenie mocno przełoży się także na nasze dobre samopoczucie. Oprócz właściwych warunków zewnętrznych, sprawą priorytetową staje się także jego odżywianie. Odpowiednia ilość wartości odżywczych, witamin i składników niezbędnych do ich prawidłowego rozwoju, a także funkcjonowania jaka powinna zawierać w sobie spożywaną przez naszych milusińskich karmę. Nie dotyczy to jednak tylko naszych czworonożnych przyjaciół, którzy wiernie strzegą domostwa bądź tych miauczących i łaszących się do Nas w mroźne wieczory, dbać należy także o tych mniejszych pupili, które mimo swojego niewielkiego rozmiaru potrafią rozweselić nie jedną dziecięcą buzie. Mowa tutaj także o gryzoniach, ich dieta oparta jest w znacznej części na zróżnicowanych zbożach, suszonych owocach i warzywach, nie rzadko również ziołach. W postaci sypkich, pojedynczych elementów bądź zbitych koleb. Karmy dla gryzoni nie zawsze jednak mają identyczne składy, króliki bardziej potrzebują bowiem „trawiastego” pożywania, a granulowana karma dla świnki morskiej zdecydowanie bardziej będzie odpowiadać jej zapotrzebowaniu. Wspomniane świnki morskie powinna w swoim składzie zawierać przede wszystkim witaminę C i wiele mikroorganizmów potrzebnych jej do prawidłowego funkcjonowania. Co ciekawe, pożywienie dla tego zwierzaka znacząco różni się od tego przeznaczonego dla gryzoni, pożywienie dla świnek morskich powinno pozbawione być wszelkiego rodzaju ziaren, które w niepożądany sposób działają na ich przewody pokarmowe. Dobrze wchłaniają się za to zioła, które w postaci granulatu, dla każdej z nich stanowią wyjątkową ucztę!

Świnki morskie czy też kawki domowe – tak brzmi ich specjalistyczna nazwa są o wiele bardziej wrażliwe na swoje pożywienie od podobnych wielkościowo królików bądź znacznie mniejszych myszek, których dieta bez przeszkód może zawierać różnego rodzaju zboża, w tym także proso i pszenicę.