Pachnąco i miło w samochodzie

Pachnąco i miło w samochodzie

Wbrew pozorom elementem, który w dużej mierze przesądza o komforcie jazdy autem jest zapach samochodowy, który determinuje to jak się czujemy, podsyca bądź tłumi nasze emocje, uczucia danej chwili, stan naszego samopoczucia. Wydawać się to może błahą sprawą acz w rzeczywistości rzutuje pośrednio na styl jazdy kierowcy i przebieg podróży dla pasażerów. Są zapachy, które ewidentnie nie nadają się jako te samochodowe. 

Jaki zapach samochodowy więc wybrać?

zapachy samochodoweWizualnie, wszystko zależy od naszych preferencji. Jeszcze do niedawna – w pamiętnej epoce PRL czy latach 90 – nie mieliśmy zbytniego wyboru, jak zwis z lusterka kultowej już zawieszki typu choinka. Pachniało nam głównie lasem iglastym czasem rześką cytryną. Do chwili obecnej, miłośnikom vintage stylu jak najbardziej pasować będą tego typu zawieszki w formie aromatyzowanego kartonika.Plusem tego rozwiązania jest niska cena i łagodność zapachu w samochodzie. Jednym słowem ów zapach nie mdli. Dla tych, którzy wolą jednak czuć perfumowane wnętrze, albo tez palą w samochodzie, polecam bardziej intensywne, ale równo uwalniające się zapachy samochodowe zamknięte w żelowych kuleczkach w woreczku czy pachnący płyn w butelce z korkiem. Dla osób, stawiających na elegancje i chcących upiększyć oryginalnym dodatkiem wnętrze samochodu, polecam ofertę niestandardowych zapachów w formie np. klipsa z różną aplikacją i wymiennymi wkładami zapachowymi.Osobiście sama zachwyciłam się zapachem – klipsem, przypominającym ekstrawagancką, biżuteryjną, złoto-srebrną broszkę w kształcie pięknego kwiatu. Była to swoista dekoracja dla samochodu, z opcją zapachową niemalże jako dodatek do jej wyglądu. Koszt jednak tego typu ozdoby to nie bagatela aż ok. 70 złotych. Atutem jest jednak wymienność wkładów i możliwość zmiany, testowania różnych zapachów. Jeśli już o sam aromat chodzi to stawiajmy każdorazowo na takie, które powszechnie uznane zostały za neutralne dla samopoczucia kierowcy, podtrzymujące koncentrację i nie wprowadzające znużenia jazdą. Najlepsze są zapachy typu: cytryna, jabłko, wanilia, zapach lasu,dzika róża, zielona herbata, cynamon, goździki, kawa, drzewo sandałowe itp.

Zapach musi pasować wszystkim członkom rodziny – to najważniejsze. Musi być przyjemny dla nosa, zmysłów i nie powodować sytuacji, że myślimy tylko o nim. Wówczas to ewidentny znak, iż jest zbyt mocny i drażniący. Wybierajmy raczej łagodniejsze zapachy, rześkie i nie powodujące senności. Sprawmy,aby po wejściu do samochodu czuć było przyjemną i łagodną woń