OSK, czyli Ośrodek Szkolenia Kierowców

OSK, czyli Ośrodek Szkolenia Kierowców

Wiele osób, którzy po ukończeniu osiemnastego roku życia chcą uzyskać zgodę na prowadzenie samochodu, czyli po prostu zdobyć prawo jazdy, zastanawiają się czy wybór OSK, czyli Ośrodku Szkolenia Kierowców ma aż tak duże znaczenie, czy najlepiej po prostu wybrać ten najtańszy lub ten znajdujący się najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Otóż trzeba przyznać, że wybór szkoły jazdy ma ogromne znaczenie, jeśli chcemy zdać egzamin możliwie jak najszybciej i jak najlepiej nauczyć się panujących na drodze zasad.

Więcej o Ośrodku Szkolenia Kierowców

osk krakówJak ze wszystkim, jedna szkoła innej nierówna. W jednej nauczymy się więcej a w innej będziemy zdani na siebie. Warto więc podejść roztropnie do wyboru OSK i przede wszystkim do wyboru instruktora, najlepiej w tym przypadku skorzystać z porad znajomych. Jeśli komuś instruktor pomógł i ogólnie go sobie cenią, prawdopodobnie nie zawiedzie również w naszym przypadku. Jeśli nie mamy takowych informacji, w Internecie na pewno znajdziemy ranking Ośrodków Szkolenia Kierowców w naszym mieście. Opinie byłych kursantów na pewno pomogą nam wybrać najlepszy. A jeśli chodzi o OSK Kraków ma według rankingów jedne z najlepszych ośrodków. Zanim więc wybierzemy pierwszego lepszego egzaminatora, podejdźmy do tematu z głową, by nie trafić na instruktora, który nie pomoże nam przygotować się porządnie do egzaminu i zdać go za pierwszym razem. Dobry instruktor natomiast wskaże nam najczęściej wybierane przez egzaminatorów trasy, miejsca, które są niejako podchwytliwe dla kierowców, i których po prostu trzeba nauczyć się na pamięć. Poza zajęciami praktycznymi z instruktorem na mieście i na placu, mamy również w Ośrodku Szkolenia Kierowców zajęcia teoretyczne, w tym kurs pierwszej pomocy. Różne ośrodki też różnie do takich zajęć podchodzą, w niektórych są one obowiązkowe, co motywuje kursantów do nauki, a w innych można chodzić jak mamy na nie ochotę, co często skutkuje tym, że kursant po prostu na nie nie uczęszcza.

Wszyscy wiemy, że kurs na prawo jazdy do tanich nie należy, zwłaszcza, że wybieramy się na niego zwykle po ukończeniu osiemnastego roku życia. Wybierając więc OSK warto zwrócić uwagę na cenę kursu i ewentualne promocje, na przykład studenckie. Poza tym, dobrze jest zapoznać się z informacjami na temat cen dodatkowych godzin, które często są nam niezbędne. Zwłaszcza, gdy zdarzy nam się nie zdać egzaminu praktycznego a następny wolny termin jest na przykład za dwa tygodnie. By nie zapomnieć jak się jeździ, dobrze wykupić dwie godziny.