Okienne moskitiery – niezbędnik na lato

Okienne moskitiery – niezbędnik na lato

Ci, którzy mieszkają na wsi lub w mieście blisko parków i miejsc, w których komary i inne insekty mają dogodne warunki do rozmnażania się, wiedzą że zwłaszcza początek lata może nie być aż tak cudowny jak mogłoby się wydawać. Ciepłą atmosferę zakłócają różnego rodzaju owady, które przedostają się do mieszkań wieczorami, gdy tylko zauważą światło. Jedyną opcją jest zamknięcie okien i powolne umieranie w upale lub zgaszenie świateł i siedzenie po ciemku. Na szczęście jednak jest jeszcze inna opcja, okienne moskitiery nie są aż tak drogim wydatkiem, a latem mogą okazać się najlepszą inwestycją w święty spokój.

Więcej o moskitierach okiennych i nie tylko

okienne moskitiery - BłonieDecydując się na zakup moskitier do swojego domu lub mieszkania, mamy całkiem spory wybór. Mamy kilka opcji, wszystko zależy od tego ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na ten cel i jak szybko chcemy mieć spokój. Jeśli mieszkamy w wynajmowanym mieszkaniu, w którym nie zamierzamy pozostać zbyt długo, nie warto inwestować w nie zbyt dużo pieniędzy. W takim przypadku wystarczy wybrać moskitierę, za którą zapłacimy w okolicy 20 złotych, i którą zamontujemy w 10 minut. Jest to siatka, którą mocujemy do przyklejonego wcześniej do framugi okna, paska, który z drugiej strony ma rzep. On właśnie wbije się w siatkę i przymocuje ją. To szybkie, wygodne, tanie i skuteczne rozwiązanie. Możemy ją również zdjąć i wyprać. Zazwyczaj do wyboru mamy dwie opcje kolorystyczne siatki: białą i czarną.  Jeśli zależy nam na trwalszym rozwiązaniu, możemy zdecydować się na moskitiery ramkowe. Wybieramy rozmiar, lub zamawiamy je na wymiar przy nietypowych oknach.  Możemy szybko wyjąć je na zimę, ich montaż również nie jest zbyt skomplikowany. Jeśli chodzi o okienne moskitiery – Błonie to miasto, w którym znajdziemy specjalistyczną firmę, która sprzedaje różnego rodzaju moskitiery, i która cieszy się w Polsce dużym zaufaniem. Oferują nie tylko moskitiery okienne ale i drzwiowe. Na pewno znajdziemy coś dla siebie.

Jeśli chodzi o okienne moskitiery, to naprawdę świetny produkt, który może w wielkim stopniu ułatwić nam życie. Szczególnie latem i w miejscach, w których insekty mają dogodne warunki do rozwoju, dlatego nie warto oszczędzać na komforcie, zwłaszcza jeśli lubimy czytać wieczorami i nie chcemy dusić się w domu przy zamkniętych oknach. Moskitiery równie dobrze sprawdzą się w drzwiach tarasowych, balkonowych lub zewnętrznych. Dzięki niemu będziemy mogli szybko wyjść z domu na przykład na taras, bez konieczności ciągłego zamykania za sobą drzwi.