Odpowiednia butelka dla malucha

Odpowiednia butelka dla malucha

Każde dziecko jest inne, dlatego po jego narodzinach musimy mu zapewnić odpowiedni komfort życia i podstawowe elementy. Dobieramy idealne ubrania, akcesoria oraz odpowiednie pieluszki i ewentualne mleko w proszku. Ważne jest też to, abyśmy mieli do mleka odpowiednią butelkę, aby móc przygotowany posiłek odpowiednio podać dziecku. Zaleca się posiadanie paru modeli butelek, a przynajmniej dwóch. Warto zapoznać się z szeroką ofertą butelek i sposobem ich doboru w zależności od wieku dziecka oraz naszych preferencji, jak również potrzeb. 

Najlepsze butelki dla noworodków

szklane butelki dla noworodkówPojawiający się nowy członek rodziny wprawia wiele osób w silny stres, ponieważ teraz życie zmieni się w bardzo widoczny sposób. Każdy dzień musi być dostosowany do noworodka. Musimy zakupić mu szereg niezbędników jak ubrania, zabawki czy leki. Ważne są również butelki, którymi będziemy podawać pokarm, gdy mamy karmiącej nie będzie w pobliżu albo maluch będzie jadł nieco więcej niż się przewiduje. Szklane butelki dla noworodków mogą się nam bardzo przydać, jednak przede wszystkim w domu. Są one poręczne i bardzo łatwo się je czyści w przeciwieństwie do butelek profilowanych wykonanych z bezpiecznych tworzyw. Należy mieć w domu na początek przynajmniej dwie butelki o 150ml pojemności. Z czasem zmieńmy butelki na bardziej pojemne. Musimy zauważyć, iż na rynku jest wiele modeli, które nadają się na różny wiek oraz do różnych potrzeb. Butelki mające szeroką szyjkę będą idealne na spacery. Z kolei z profilowanej butelki z łatwością skorzysta sam maluch, gdyż nie będzie mieć problemu z trzymaniem jej. Warto też zwracać uwagę na smoczek. Może być on miękki, jednak wtedy ulega szybkiemu uszkodzeniu. Gdy jest wykonany z silikonu jest w prawdzie twardszy, ale przy tym bardziej wytrzymały. Gdy nasze dziecko będzie miało już ponad pół roku możemy zacząć wprowadzać butelkę z łyżeczką, dzięki czemu powoli będzie uczyć się spożywania normalnych posiłków. Pamiętajmy, aby świadomie i odpowiedzialnie dobierać butelkę swojemu dziecku.

Nowy członek rodziny wprowadza nieco zawirowania do naszego życia, gdyż musimy przystosować się do zmian. Należy nauczyć się kąpać dziecko, przewijać je, a także karmić. Aby wykonywać te wszystkie czynności musimy mieć odpowiedni asortyment taki jak wanienka, pieluchy i inne kosmetyki. Istotne są również butelki, przez które karmimy dziecko. Pamiętajmy, aby dobrać najlepsze modele, które nie będą przyczyniały się do powstawania kolki, a gdy nie jesteśmy pewni kupmy butelkę antykolkową.