Obuwie ochronne od Uvexa

Obuwie ochronne od Uvexa

W pracy używałem najróżniejszych butów roboczych, jednak większość z nich miała mankamenty widoczne na pierwszy rzut oka. Podczas gdy jedne modele zapewniały dobrą ochronę, były jednak bardzo niewygodne, a inne odwrotnie, były wygodne, zwłaszcza podczas pracy, aczkolwiek poziom ochrony nóg był dość mierny. Koledzy z pracy przymykali oczy na takie mankamenty, aczkolwiek często zdarzały się sytuacje w których owe buty ledwie spełniały swoje zadanie.

Mocne półbuty robocze od Uvexa

półbuty ochronne uvex z podnoskiemOd czasu gdy zacząłem często uczestniczyć w grach asg, zacząłem zastanawiać się czy któryś z producentów obuwia, jakie nosili koledzy nie ma w swojej ofercie również butów roboczych. Jeden z graczy podrzucił mi stronę Uvexa, producenta jednych z najbardziej odpornych okularów ochronnych, używanych na strzelankach. Okazało się, iż Uvex ma w ofercie również odzież roboczą, w tym i obuwie. Po zebraniu opinii od kolegów graczy mogłem śmiało założyć, iż buty od Uvexa są równie mocne i odporne co ich okulary, gdyż wszyscy posiadacze takowych butów bardzo je zachwalali, głównie wspominając o ich odporności na uszkodzenia w niemal każdych warunkach. Postanowiłem więc wypróbować obuwie owego producenta, i zamówiłem dla siebie półbuty ochronne Uvex z podnoskiem. Były to buty typowo przeznaczone do pracy, były ciężkie i dość sztywne, wykonane z mocnej i odpornej na wszelkie uszkodzenia skóry. Podnosek i zapiętek był wykonany w tych butach ze stali, i mógł chronić nawet przed najmocniejszymi uderzeniami, jakie nieraz zdarzały się podczas pracy w magazynie budowlanym, więc sama specyfikacja sugerowała, iż będą idealnie nadawać się do mojej pracy. Jednak już w pierwszy dzień zdziwiłem się ogromnie komfortem, jakie owe buty zapewniały. Obuwie robocze nigdy nie było projektowane z myślą o wygodzie, jednak moje buty mogłem bez trudu porównywać z obuwiem sportowym, gdyż chodzenie w nich było przyjemne, i nawet mimo pokaźnej wagi nie męczyło, nawet podczas długiej pracy.

Gruba podeszwa z głębokim profilowaniem pozwalała na chodzenie po każdej powierzchni, niezależnie czy był to piach, czy mokra podłoga, i zapewniała świetną ochronę przed jakimikolwiek urazami. Buty te sprawdziły się w pracy bardzo dobrze, i w niedługim czasie, idąc za przykładem starszych graczy, zacząłem je zabierać na strzelanki. Tam sprawdziły się równie świetnie, gdyż były lżejsze od większości butów wojskowych, używanych przez kolegów, jednocześnie zapewniając o wiele większą ochronę nóg, i umożliwiały grę na dowolnym terenie.