Obrus odporny na zabrudzenia

Obrus odporny na zabrudzenia

 

Obrusy są elementem, który świetnie sprawdza się podczas wielu imprez. Chroni on powierzchnie stołu przed szkodliwym działaniem płynów, które mogą go zabarwić. Jednak po każdym przyjęciu zostają na nim plamy, które często ciężko jest sprać. Czy nie lepiej byłoby się wyposażyć w obrus, na którym nie powstają żadne zabrudzenia? Dzięki nowej technologii produkowania obrusów można kupić takie, które są plamoodporne. Nawet po wielu godzinach biesiadowania wyglądają one wręcz idealnie.

Fenomen obrusów plamoodpornych

obrusy plamoodporne na przyjęcieWykorzystując pewne materiały syntetyczne lub specjalne powłoki producenci byli w stanie stworzyć obrus, którego celem jest zapobieganie przyleganiu cieczy oraz drobnych cząstek jedzenia do powierzchni tej tkaniny. Nawet takie ciężkie zabrudzenie jak plamy po kawie, winie czy barszczu nie będą stanowiły już problemu. Obrusy plamoodporne na przyjęcie świetnie się sprawdzą. Jeżeli któryś z gości rozleje jakiś płyn to wystarczy go wytrzeć na przykład ręcznikiem papierowym. Zeschnięte resztki jedzenia łatwo jest usunąć przy pomocy delikatnej szczoteczki. Po skończonym przyjęciu i wykonaniu takich czynności będzie on wyglądał dokładnie tak samo jak na początku. Wierzchnia warstwa tworzy powierzchnie, która nie wchłania plam. Oczywiście można również wyprać taki obrus w pralce, na takich samych zasadach jak inne tekstylia. Nie należy stosować do nich mocnych wybielaczy. Zwykły proszek doskonale sobie poradzi z nawet trudnymi plamami. Po wyciągnięciu z pralki trzeba go rozwiesić żeby dokładnie wysechł. Dużą zaletą jest to, że takie obrusy plamoodporne nie wymagają prasowania. Po odpowiednim rozwieszeniu prezentują się znakomicie. Wygląd takich obrusów nie odbiega niczym od tradycyjnych. Dostępne są one w różnych odcieniach bieli oraz urozmaicone są w ciekawe i oryginalne wzornictwo. Taką powłokę producenci nanoszą na różne materiały, którymi są bawełna, poliester, len, akryl oraz jedwab. W przypadku włókien syntetycznych możliwe jest uzyskanie plamoodporności bez zastosowania dodatkowych powłok, ponieważ są one już naturalnie zabezpieczone przed powstawaniem plam.

Wiele osób chce żeby ich obrus był nie tylko piękną ozdobą, ale żeby idealnie pełnił swoje funkcję i przy tym był łatwy w utrzymaniu czystości. Obrusy plamoodporne świetnie sprawdzają się na wszelkiego rodzaju przyjęciach, grillach, na stołach w ogrodzie, a nawet przy małych dzieciach. Tkanina tych obrusów jest dłużej użyteczna i ładnie wygląda niezależnie od tego ile razy był on używany. Rozlaną ciecz wystarczy wytrzeć szmatką lub ręcznikiem papierowym i nie musimy się martwić, że pozostanie jakikolwiek ślad.