Nowoczesny góral Krossa – Level R4

Nowoczesny góral Krossa – Level R4

 

Człowiek zupełnie nie interesujący się tematyką rowerów może nie zauważyć, jak bardzo zmieniają się modele rowerów na przestrzeni lat. Tak subtelne różnice jak geometria i stop, z którego została wykonana rama nie są proste do zauważenia. Podobnie poszczególne komponenty. O ile różnica między hamulcami typu v-break a tarczowymi jest w miarę łatwa do wychwycenia, o tyle już mechaniczne hamulce tarczowe niewiele różnią się wyglądem od hydraulicznych.

Duch nowoczesności w Levelu R4 od Krossa

nowoczesny kross level r4Tym, co aktualnie jest na topie w branży rowerowej, są hydrauliczne hamulce tarczowe. Mimo, że droższe niż hamulce mechaniczne tarczowe czy v-breaki zarówno do kupienia jak i konserwacji, coraz chętniej wybierane przez rowerzystów. W tego typu hamulce wyposażony jest właśnie nowoczesny Kross Level R4. W zależności od wielkości ramy, przednie tarcze montowane są w rozmiarach 160 mm lub 180 mm. Tylne tarcze standardowo mają 160 mm. Oprócz tego, rower ten wyposażony jest w 27-biegowy napęd na osprzęcie Altus-Deore, które zapewniają niezawodność i wygodę użytkowania. Nawet bardzo wymagający teren nie jest w stanie stanąć na drodze tej maszynie. Nowoczesność modelu Level R4 przejawia się także w samym wyglądzie. Rama o kształcie spłaszczonej soczewki, ze stylowym podgięciem w tylnej części prezentuje się świeżo i futurystycznie. Całości dopełnia jeszcze odpowiednie malowanie, które dodaje całości pazura. Polski producent postawił w tym modelu na typowo górski wygląd i funkcjonalność. Zamontowane więc zostały w tym Krossie niemieckie opony w szerokości 2,1 cala i wysokości 27,5 cala, które radzą sobie na tak trudnych nawierzchniach jak szuter, piach, błoto czy śnieg. Całości dopełnia amortyzator o skoku 100 mm, z blokadą w manetce. Blokada przy kierownicy pozwala na wyłączanie możliwości skoku amortyzatora bez konieczności zatrzymywania roweru. Przydaje się to podczas asfaltowych podjazdów. Po odblokowaniu natomiast maszyna zamienia się w prawdziwy MTB, zdolny pokonać na prawdę solidne przeszkody. Kross Level R4 waży niewiele ponad czternaście kilogramów, co przy przy zastosowanym osprzęcie jest na prawdę dobrym wynikiem.

Czwartą odsłonę serii Level zdecydowanie można polecić wszystkim tym, którzy potrafią wykorzystać potencjał roweru górskiego. Dobry stosunek ceny do jakości sprawia, że tak mocny i wytrzymały rower jest w finansowym zasięgu praktycznie każdego. Dodatkowo jeszcze maszyna swoim nowoczesnym wyglądem robi bardzo dobre wrażenie. Jest to więc rower, którego wszyscy wokół będą wam zazdrościć.