Nowoczesne ławostoły

Nowoczesne ławostoły

Ława jest to jeden z ważniejszych mebli w naszym salonie. Posłuży nie tylko jako stolik, przy którym można napić się kawy, ale świetnie sprawdzi się także w roli stołu, gdzie możemy zjeść posiłek. Sklepy oferują nam wiele rodzajów ław podnoszonych i rozkładanych. Odróżnia ich wygląd, jakość, cena, ale również mechanizm podnoszenia blatu. Chcąc odnaleźć najlepszy dla siebie ławostół, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Jak działa mechanizm podnoszenia blatu?

nowoczesne podnoszone ławy do salonuJak już zostało wspomniane powyżej, ławy podnoszone różnią się głównie systemem podnoszenia blatu. Do dyspozycji mamy ławy z systemem pajączka, tradycyjne ławostoły podnoszone korbką, ławy podnoszone pneumatycznie, ławy z siłownikiem gazowym i ławostoły z wymiennnymi nogami. Pierwsze z ich, czyli ławy z systemem pajączka są bardzo łatwe w podnoszeniu. Wystarczy pokręcić korbką, która wprawia w ruch mechanizm podnoszenia stołu. Blat można zatrzymać na dowolnej wysokości. Minusem jest fakt, że poprzeczka pozostaje na niskiej wysokości i nie da się wsunąć pod blat z krzesłem. Warto też zaznaczyć, że po podniesieniu mechanizm pajączka będzie widoczny dla osoby siedzącej z tej strony blatu. Na rynku znajdziemy również nowoczesne podnoszone ławy do salonu na korbę. Blat można podwyższyć kręcąc korbką. Zdecydowanie najprzyjemniejsze w obsłudze są ławy z podnośnikiem pneumatycznym. System podnoszenia blatu jest podobny jak w fotelach biurowych – blat unosi się po przytrzymaniu dźwigni. Podnoszenie można zatrzymać w dowolnym momencie. Z kolei podniesienie ławy z siłownikiem gazowym wiąże się z odrobiną wysiłku – siłowniki tylko minimalnie pomagają przy podnoszeniu blatu, ich głównym zadaniem jest utrzymanie blatu na wyższym poziomie. Nie ma możliwości ustawienia podniesionego blatu na wysokości pośredniej. Stół blokuje się w wyższej pozycji dokręcając uchwyt siłownika. Ciekawym rozwiązaniem są też ławostoły podnoszone z wymienianymi nogami do ławy. Podniesienie stołu wymaga w tym wypadku demontażu nóg i ponownego zamontowania wyższych. Nie jest to zbyt wygodna metoda, ale ma duży plus – pod taki stół można swobodnie wsunąć się z krzesłem.

Jak widać, na rynku istnieje szeroka oferta ław. Każdy z nas bez problemu wybierze coś dla siebie. Warto pamiętać, że ceny produktów są związane z jakością ich produkcji. Do wyboru mamy ławostoły wykończone okleiną naturalną, płytą MDF, płytą akrylową, czy też płytą laminowaną. Zatem blaty stolika będą zdecydowanie różnią się wyglądem, estetyką wykonania, a przede wszystkim trwałością.