Nowoczesne lampy – wystrój z klasą

Nowoczesne lampy – wystrój z klasą

Podstawą każdego mieszkania, domu czy nawet galerii handlowej jest oświetlenie wnętrza. Nawet największe okna nie zapewnią nam dostępu do światła przez całą dobę. Poza oczywistą funkcją praktyczną lampy potrafią być niezwykłą ozdobą każdego pomieszczenia. Źle dobrane potrafią zepsuć pokój urządzony z największym smakiem. Przy wnętrzach z wysokim sufitem niezwykle efektownie wyglądają lampy wiszące. Popularne obecnie stylizowanie pomieszczeń na wzór loftu też sprzyja wyborom wiszących lamp.

Lampy wiszące – trochę słońca w całym pomieszczeniu

lampy wiszące nowoczesneNiektórzy zaczynają umeblowanie mieszkania od doboru mebli – sofy, stołów czy krzeseł. Dopiero po zagospodarowaniu przestrzeni decydują się na dane oświetlenie wnętrza. Inni wręcz przeciwnie – od razu widzą upragnione, zwisające z sufitu lampy i dopiero do nich dobierają resztę. Niezależnie od podejścia nowoczesne lampy są coraz częstszym elementem wystroju mieszkania. Lampy mogą mieć duże, ozdobne klosze lub stanowić skromne szklane bryły. Wiszące lampy najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach z wysokim sufitem – kamienicach lub mieszkaniach stylizowanych na wystrój loftu. Jednak marzyciele żyjący na mniejszych powierzchniach też znajdują lampy dostosowane do ich mieszkań. Nieraz lampy wiszące posiadają odpowiednią regulację dzięki której możemy dostosować długość jaka dzieli lampę od sufitu. W miejscach, gdzie często przechodzimy lepiej ustawić lampy trochę wyżej, tak by nie przeszkadzały nawet bardzo wysokim gościom. W kuchni czy jadalni natomiast popularne staje się wieszanie lamp tak, by zwisały tuż nad powierzchnią stołu, czy blatu kuchennej wyspy. Lampy wiszące nowoczesne to zazwyczaj eleganckie bryły ze lśniącego metalu. Jednak można zdecydować się też na nieco bardziej „swojski” klimat wybierając wiszącą lampę z wikliny czy elementami surowego drewna. W zależności od gustu i wielkości pomieszczenia możemy zdecydować się na pojedynczą lampę, lub kilka wiszących obok siebie kloszy. Pojedyncze lampy to dobre rozwiązanie dla małych pomieszczeń. Jeśli jednak decydujemy się na takie rozwiązanie na dużej przestrzeni dobrze będzie wybrać duży klosz o ciekawym, nietuzinkowym kształcie. Komplet kilku lamp to zazwyczaj identyczne klosze, które możemy wieszać na jednej wysokości lub pobawić się formą i jedną z lamp zawiesić krócej od innych.

Nie tylko rodziny decydują się na wiszące lampy w swoich domach. Wiele restauracji chcąc nabrać popularnego, klimatu a’la loft decyduje się na takie oświetlenie. Niekiedy są to klasyczne, minimalistyczne i proste klosze zwisające spomiędzy belek wysokich sufitów. Innym razem to ekstrawaganckie bryły w intensywnym, żywym kolorze. Lampy takie to nie tylko źródło światła, ale wręcz pojedyncze, ciekawe dzieła sztuki. Mogą odzwierciedlać klimat danego miejsca, a z czasem, kto wie, może staną się jego swoistą wizytówką?