Nowoczesne cb radio od Lemm

Nowoczesne cb radio od Lemm

Komunikacja z kolegami na drodze była często bardzo trudna podczas międzynarodowych kursów, i nie chodziło tu wyłącznie o bariery językowe. Głównym problemem były często same urządzenia, bo sprzęt używany przez kierowców zza granicy działał często na innych zakresach niż ten używany na naszych drogach, i zwykle powodował więcej zakłóceń niż standardowo. Przez dłuższy czas musieliśmy z kolegami z pracy znosić ten problem, jednak coraz częstsze długie kursy skłoniły nas do wymiany dotychczas używanych urządzeń na nowe.

Cb radio z międzynarodowym zakresem sygnału

lemmUrządzenia dostępne w kraju najczęściej miały funkcjonować w zakresie regulowanym ustawowo, więc dość trudno było znaleźć cb radio działające zgodnie z urządzeniami używanymi za granicą. Jednak czystym przypadkiem znaleźliśmy jedno urządzenie, które przeznaczone było na zachodni rynek, jednak możliwe było do sprowadzenia do sklepu producenta. Po przejrzeniu strony sprzedawcy, trafiliśmy wreszcie na cb radia od Lemm, które działały zarówno w zakresie używanym w kraju, jak i za granicą, z możliwością błyskawicznej regulacji i przełączania się między zakresami. Niektóre radia mogły również działać na wielu zakresach jednocześnie, pozwalając na bardzo płynną i bezproblemową komunikację niezależnie od położenia na trasie. Po zapoznaniu się z całą ofertą, jaką Lemm miał na stronie, bez problemu znaleźliśmy więcej takich modeli, a co lepsze, duża część z nich posiadała również polski interfejs i mogła być używana bez trudu zarówno w pracy, jak i w prywatnych samochodach. Radia od Lemm były najróżniejszej jakości, i niemal każdy kto szukał cb radia do samochodu, niezależnie od jego przeznaczenia czy budżetu, mógł tam znaleźć egzemplarz o odpowiadających mu parametrach. Radia te były dostępne na zamówienie, aczkolwiek ich odbiór był możliwy w każdym sklepie autoryzowanego sprzedawcy Lemm, a w naszej okolicy było takich conajmniej kilka. Nie było również problemu z odbiorem w wyznaczonym sklepie za granicą, zwłaszcza takim który był położony w pobliżu trasy przejazdu.

Oczywiście, zaopatrzyliśmy się w uniwersalne, wielozakresowe modele, które w połączeniu z anteną o odpowiednio dobrej funkcji wzmacniania sygnału znacznie przebijały funkcjonalnością modele których używaliśmy dotychczas, choć cenowo wypadały bardzo podobnie do cb radia z wyższej półki, co było raczej atrakcyjnym dodatkiem, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich uniwersalność i wielofunkcyjność. Wymiana radia znacznie ułatwiła komunikację na drodze, i pozwoliła na sprawniejszą pracę.