Nowoczesna metoda hipnozy

Nowoczesna metoda hipnozy

Wszystkie dziedziny ludzkiego życia są stopniowo poddawane procesowi cyfryzacji: online możemy załatwić sprawę w banku, złożyć wniosek o dowód osobisty, zamówić sobie jedzenie, a nawet wziąć udział w spotkaniu grupy terapeutycznej. Świat psychologii, psychoterapii i psychiatrii posunął się nawet dalej i na rynku pojawiła się ostatnio opcja uczestnictwa w hipnozie online. Czy rzeczywiście hipnoza w trybie online może działać i jeżeli tak, to na jakich zasadach?

Hipnoza online, czy naprawdę możliwa?

hipnoza - onlineZalety wszelkich rozwiązań o charakterze online, w każdej dziedzinie, są praktycznie takie same: brak konieczności przyjazdu w miejsce załatwienia danej sprawy, możliwość dokonania danej czynności poza standardowymi godzinami pracy instytucji oferującą daną usługę i wiążące się z powyższymi oszczędności finansowe i czasowe. Jednak, czy istnieje możliwość przeprowadzenia przez internet sesji hipnotycznej? Okazuje się, że tak. Hipnotyzer łączy się z pacjentem za pomocą łącza internetowego. Do prawidłowego przebiegu sesji bardzo ważne jest posiadanie stabilnego, szybkiego łącza internetowego, kamery internetowej oraz dobrej jakości mikrofonu i głośnika. O ile stabilne i szybkie łącze internetowe ma być zabezpieczeniem przed nagłym zerwaniem połączenia oraz przed przerwami w transmisji, wpływającej na ostateczną jakość hipnozy to kamera internetowa, mikrofon i głośnik to sprawy fundamentalne z punktu widzenia techniki hipnotyzerskiej. Osoba hipnotyzująca podczas sesji w trybie tradycyjnym, stacjonarnym dopasowuje swoją mowę do rytmu oddechu i rytmu bicia serca. Stąd tak ważne jest posiadanie dobrego sprzętu audio. Hipnotyzer musi być dobrze słyszalny, ale musi jednocześnie dobrze słyszeć oddech swojego pacjenta. Wówczas wprowadzenie pacjenta w stan indukcji hipnotycznej jest najprostsze, a powodzenie tej fazy jest kluczowe w kontekście ogólnej wartości terapeutycznej jaką niesie hipnoza – online jest jak najbardziej możliwe w tym przypadku. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób nie posiadających wiele wolnego czasu, a chcących jednocześnie podjąć terapię lub zacząć przygodę z tą pasjonującą metodą terapeutyczną.

Poza terapiami tradycyjnymi, czyli indywidualnymi sesjami terapeutycznymi istnieją również hipnotyczne terapie grupowe. Nie różnią się, od formalnej strony, od innych form terapii realizowanych grupowo. Terapie hipnotyczne realizowane indywidualne, realizowane w trybie online pozwalają się skupić na indywidualnej potrzebie każdego pacjenta i zadbać o to, co jednostka z pomocą hipnozy, chce osiągnąć najbardziej.