Nowa podłoga w domu

Nowa podłoga w domu

Wykańczanie domu jest bardzo ważną sprawą, ponieważ to detale określają i nadają domowi charakteru. Sprawa jest prosta, gdy mamy do czynienia z nowo wybudowanym domem, ponieważ w dzisiejszych czasach większość materiałów budowlanych nie jest szkodliwych dla ludzi i środowiska, ale kiedyś niestety budowano domy z takich materiałów jakie były i nie zwracano uwagi na ich szkodliwość.

Lepik na podłodze

usuwanie lepiku z podłogiCo zrobić gdy mamy stary dom i marzymy o tym, by go odnowić i urządzić w nowoczesnym stylu? Odpowiedź jest tylko jedna! Remontować i wywalać wszystko to, co jest szkodliwe dla naszego zdrowia. Zapewne w takim starym domu, większość materiałów z jakich został zrobiony i wykończony, to materiały mające szkodliwe właściwości. Takimi są przede wszystkim lepiki, na które kleiło się parkiety i posadzki. Jeżeli mamy taką podłogę, to natychmiast powinniśmy ją zmodernizować i spać spokojnie, z poczuciem bezpieczeństwa i przeświadczeniem, że substancje z tego kleju nie zagrażają nam i osobom w naszym domu. W przypadku parkietów i posadzek zrobionych na starych typach klejów, jesteśmy zmuszeni wynająć firmę, która zajmie się takimi pracami jak usuwanie lepiku z podłogi w profesjonalny sposób. Lepiki te dawniej pozyskiwano z mieszaniny stałych i ciekłych węglowodorów oraz ich pochodnych występujących w naturalnych kopalniach lub stanowiące produkty przeróbki paliw stałych, takich jak węgla, torfu i drzewa oraz ropy naftowej. Podstawowym składnikiem tych tak zwanych klejów są węglowodory aromatyczne jedno lub wielopierścieniowe. W ich składzie znajdują się też wysoce niebezpieczne związki jak rakotwórcza substancja benzopiren oraz inne pozostałe substancje zrobione na bazie smoły, która jest dobra do łatania dróg, a nie remontów domu. Żeby dobrze zlikwidować te szkodliwe kleje powinno się zlecać usuwanie lepiku z podłogi firmom lub osobom, które wiedzą jak to zrobić i posiadają o tym wiedzę. Te osoby zazwyczaj posiadają odpowiedni sprzęt, który umożliwia szybkie usunięcie tego typu lepiku. Wykonują to za pomocą specjalnych frezarek oraz odkurzaczy, a potem utylizują w specjalny sposób. Ponadto do usuwania takich klejów powinni być zaopatrzeni w specjalną odzież, która zabezpieczy ich przed dostaniem się drobinek szkodliwego pyłu do ich organizmu.

Niektórzy mówią, że zagrożenia w postaci lepiku nie widać, ponieważ występuje pod parkietem, wiec są małe szanse by wpływało na zdrowie, więc  wykonują kolejną renowacje posadzki. Nie zdają sobie sprawy z zagrożenia.Ponadto liczą na to, że  kiedy polakierują drewno lakierem to  zapach lepiku, który naprawdę jest wyczuwalny zniknie. Owszem nie będzie go czuć aż tak bardzo, ale zagrożenie nadal będzie. Wybór pozostaje dla właścicieli domu.