Niedrogie zabiegi w komorach hiperbarycznych

Niedrogie zabiegi w komorach hiperbarycznych

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się różnego rodzaju zabiegi, których celem jest poprawa wydolności naszego organizmu. Wydawać by się mogło, że tego typu zabiegi nie są dostępne dla każdego, jednak nie ma nic bardziej mylnego. Okazuje się, że dobroczynnych właściwości tlenu na nasz organizm może korzystać każdy. W końcu nie od dziś wiadomo, że tlen ma naprawdę korzystny wpływ na nasz organizm. Fizjologiczne oddychanie jednak czasem nie dostarcza nam go wystarczająco.

Gdzie tanio wykonać zabieg tlenoterapii hiperbarycznej?

tanie komory hiperbaryczne - warszawaW przypadku chorób układu oddechowego, czy też układu krążenia pojawia się obniżenie saturacji, a więc poziom tlenu w naszym organizmie. Do takich chorób należy między innymi mukowiscydoza, astma oskrzelowa, czy przewlekła obturacyjna choroba płuc, a także choroba niedokrwienna serca, czy niewydolność serca. W przypadku tych chorób dobrze mogą sprawdzić się tanie komory hiperbaryczne – Warszawa jest miastem, w którym bez problemu znajdziemy punkt wykonujący takie zabiegi. Zabiegi w komorach hiperbarycznych polegają na dostarczaniu do naszego organizmu tlenu pod zwiększonym ciśnieniem. Ciśnienie to zazwyczaj wynosi około trzech atmosfer, a tlen podawany jest z wykorzystaniem maseczki tlenowej. Takie postępowanie znacznie zwiększa wydajność fizjologicznego oddychania i sprawia, że więcej tego drogocennego pierwiastka trafia do naszych płuc, a tym samym do naszego krążenia. Zabieg trwa około pół godziny, lecz dokładne parametry jego przeprowadzania dotyczące ciśnienia i czasu trwania, ustala lekarz na podstawie wstępnego wywiadu z pacjentem. Warto wiedzieć również, jaki wpływ ma tlen na nasz organizm. Przede wszystkim stymuluje on odnowę komórkową, wspiera regenerację tkanek, przyspiesza gojenie, a także zwiększa wydolność organizmu. Zabiegi w komorach zalecane są więc nie tylko w wymienionych wyżej schorzeniach, ale również w przypadku otyłości, cukrzycy, przy trudno gojących się ranach, odleżynach, a także przy anemii, czy też uporczywych bólach migrenowych.

Wiele osób może zastanawiać się nad kosztami takich zabiegów w komorach hiperbarycznych, a także nad tym, kiedy możemy spodziewać się pierwszych efektów. Jeśli chodzi o pierwszą kwestię to nie musimy się martwić. Okazuje się bowiem, że koszty zabiegów w komorach hiperbarycznych nie są tak wysokie, jak mogłoby się nam wydawać. Pierwsze efekty natomiast możemy zauważyć już po pierwszym zabiegu, gdzie nasze samopoczucie znacznie się poprawi w porównaniu do okresu sprzed wykonania terapii.