Najlepszy warsztat gotowania

Najlepszy warsztat gotowania

Syn naprawdę bardzo dużo czasu zaczął spędzać w kuchni. Byłam z tego powodu niezwykle szczęśliwa, bo właściwie codziennie zaczął mnie wyręczać w robieniu obiadów. Był w tym naprawdę dobry. W dodatku, robił także śniadania i nierzadko kolację, sam przygotowywał sobie jedzenie do szkoły. Byłam z niego bardzo dumna. Szybko zrozumiałam, że to hobby, które warto pielęgnować. Może w przyszłości zostanie szefem kuchni? Nigdy nic nie wiadomo. Jednak, by stawać się coraz lepszy, potrzebował coraz lepszych nauczycieli. Pozostało pytanie – gdzie ich znaleźć? 

Twoje dzieci nauczą się gotować 

warsztaty kulinarne dla dzieci w krakowieSyn nie był już taki najmłodszy, kończył podstawówkę, ale nie był zaraz jakiś najstarszy więc nie kwalifikował się do kursów dla dorosłych. Zresztą, nawet gdyby go przyjęli do takiego miejsca, pewnie źle by się czuł wśród samych dorosłych dookoła. Na wielkie szczęście, jeśli chodzi o warsztaty kulinarne dla dzieci w krakowie można znaleźć wiele miejsc, które je oferują. I to oferują właśnie dzieciom, w dodatku z podziałem na kategorie wiekowe. Syn zatem w takim miejscu mógłby poznać rówieśników, którzy interesują się tym samym co on, zawiązywać nowe przyjaźnie, co byłoby naprawdę świetne, bo raczej nikt z jego obecnych, szkolnych znajomych, nie interesował się gotowaniem. A wiadomo, jak ważne dla dzieci jest dzielenie pasji z kimś w swoim wieku. Dzięki temu mogą się najlepiej rozwinąć, wspólnie rozwiązując problemy, będąc na takim samym poziomie, trochę się ścigając, trochę rywalizując. Dlatego wizja takich warsztatów bardzo przypadła mi do gustu i bardzo chciałam na nie zapisać syna. Pozostało pytanie – gdzie się udać? Zaczęłam w ogóle od przeglądania jakichkolwiek ofert, zwracając ostatecznie uwagę tylko na te, które oferowałyby mojemu synowi grupę dzieci w jego lub bardzo podobnym wieku, a także takie, w których mógłby się uczyć od prawdziwych kucharzy i to nie tylko ściśle gotowania, ale także pieczenia. Tak, żeby mógł spróbować wszystkiego, zanim się konkretnie na coś zdecyduje. Potem przeszłam do przeszukiwania opinii, bardzo licząc się ze słowem rodziców, którzy wcześniej wykupili podobne warsztaty. 

W ten sposób odkryłam kilka wartościowych miejsc, ostatecznie wybierając to, które jest w miarę blisko i to, które oferowało największa i najbardziej różnorodną liczbę zajęć. Cena nie była aż taka kluczowa, jednak dalej ważna – nie chciałam przepłacić, zwłaszcza, że to dopiero początki dla syna. Później byłam gotowa oczywiście włożyć o wiele więcej pieniędzy. Wybrałam także taką placówkę, która oferowała mu rozwój wraz z wiekiem. Już po pierwszym warsztatach był bardzo zadowolony.