Najlepszy susz do waporyzacji

Najlepszy susz do waporyzacji

Waporyzacja stała się globalnym trendem, i chociaż to pojęcie nie jest zbyt popularne w Europie Środkowej, to w zachodniej części oraz u naszych sąsiadów za oceanem, waporyzacja jest bardzo popularna i bije na głowę palenie papierosów. Z waporyzacji korzysta wiele różnych osób – od celebrytów po normalnych ludzi.

Co warto wiedzieć o suszu do waporyzacji?

susz do waporyzacjiWiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że susz suszowi nie równy. Nawet więcej – wydaje im się, że najważniejszy jest vaporizer. Sądzą oni, że jeśli ich urządzenie dobrej jakości, to sprawdzi się w nim susz każdego rodzaju. Kiepskiej jakości susz nie tylko nie zachwyci nas swoim aromatem, ale także może nas bardzo skutecznie zniechęcić nas do waporyzacji. Bardzo istotna jest temperatura podgrzewania suszu. Dla przykładu, koncentraty wymagają wyższych temperatur, a zioła o wiele niższych. Koniecznie należy sprawdzić jaka jest temperatura podgrzewania suszu, który zakupiliśmy. Dzięki temu będziemy mogli  cieszyć się dobrym smakiem i dobrodziejstwem składników aktywnych. Grubość zmielenia zależy od rodzaju zakupionego waporyzatora. Jeśli wybraliśmy urządzenie kondukcyjne to susz do waporyzacji musi być bardzo drobno zmielony. W ten sposób zostanie od równomiernie rozgrzany w komorze grzewczej. Jeśli natomiast kupiliśmy urządzenie konwekcyjne, susz nie powinien być tak dobro zmieniony. W tym przypadku susz jest ogrzewany przez strumień gorącego powietrza, dlatego lepiej wybrać średni stopień zmielenia suszu. Zbyt drobne cząsteczki powodują zatykanie się urządzenia. Zmielony susz należy umieścić w komorze. Ilość potrzebnego suszu będzie zależna od modelu urządzenia (pojemności jego komory) oraz typu (konwekcja, kondukcja lub hybryda). Zbyt mała ilość suszu, tak jak jego nadmiar, może uniemożliwić prawidłową inhalację. Modele kondukcyjne wymagają szczelnego wypełnienia komory i ubicia w niej suszu – wówczas ciepło jest najlepiej rozprowadzane po materiale roślinnym. Z kolei w modelach konwekcyjnych susz nie może być ubity, ponieważ utrudniłoby to normalny przepływ powietrza. W przypadku hybryd nie ma reguły – zależy to od udziału kondukcji i konwencji w systemie grzewczym.

Wybór vaporizerów jest bardzo szeroki – do tego stopnia, że osoby początkujące mogą się poczuć nieco zagubione. Z tego powodu, przed podjęciem decyzji o zakupie, warto określić swoje oczekiwania. Z tego powodu najlepiej sprawdzić jak działa każde z tych urządzeń, w jakich sytuacjach najlepiej się sprawdza i dla kogo się nadaje. Wybór nieodpowiedniego waporyzatora może spowodować, że szybko się zniechęcimy.