Najlepszy grzejnik konwektorowe

Najlepszy grzejnik konwektorowe

 

Ogrzewanie przy pomocy konwektorów cieplnych cieszy się coraz większą popularnością. Najnowsze modele zużywają niewiele energii, oferując lepszą wydajność. Użytkownicy cenią je za bezpieczeństwo, funkcjonalność oraz energooszczędność. Grzejniki konwektorowe najczęściej kojarzą się nam z przenośnymi farelkami, lecz można je też wbudować na stałe w ściany.

Rodzaje grzejników konwektorowych

najlepsze grzejniki konwektoroweZjawisko konwekcji wykorzystywane jest od lat, jednak ostatnio coraz częściej wykorzystujemy je we własnych domach. Konwekcja to ruch materii, który spowodowany jest różnicami temperatur, przez co ciepło jest oddawane na zewnątrz. Proces ten zachodzi głównie w gazach i cieczach, a energia cieplna przekazywana jest w wyniku ruchu zawartych w konwektorach substancji. Przepływ powietrza odbywa się na dwa sposoby: grawitacyjny lub wentylatorowy. W przypadku pierwszego rozwiązania, powietrze napływa do grzejnika dolnymi otworami. Następnie nagrzewa się i wraca tą samą droga do pomieszczenia. Jeśli konwektor działa metodą wentylatorową to grzejnik jest napędzany za pomocą wentylatorem nadmuchowym. W konwektorach elektrycznych elementem grzewczym jest spirala grzewcza, zasilana energią elektryczną. Najlepsze grzejniki konwektorowe są wyposażone w termostat, dzięki temu są bardzo łatwe w użyciu. Regulacja temperatury w pomieszczeniu jest bardzo łatwa, ponieważ wymaga jedynie ustawienia odpowiedniej temperatury na termostacie. Konwektory wodne są ogrzewane za pomocą wody, która cechuje się dużym przewodnictwem cieplnym. Jego największą zaletą jest możliwość ogrzewania i schładzania powietrza wedle potrzeby. Konwektory stacjonarne mogą zastąpić lub wspomóc ogrzewanie domowe. Konwektory przenośne sprawdzą się w sytuacjach, gdy trzeba jak najszybciej ogrzać niewielką przestrzeń. Nie zajmują dużo miejsca i łatwo je przenieść, a do pracy jedynie potrzebują dostępu do gniazda elektrycznego. Zazwyczaj stawia się je pod oknem by wykorzystać naturalną cyrkulację powietrza.Grzejnik powinien być zamontowany przynajmniej 12 cm na podłogą. Mniejsze odległości tłumią konwekcję.

Ciepłe powietrze z grzejnika kieruje się ku górze, miesza się z chłodnym spływającym z okna i w miarę równomiernie rozprowadzane jest po pomieszczeniu. Usytuowanie parapetu oraz jego wielkość to niby drobne szczegóły, które mają istotny wpływ na jakość i sprawność ogrzewania. Zjawisko konwekcji pozwala na uzyskanie optymalnego dla człowieka obiegu powietrza i równomiernego rozkładu temperatury, co ma szczególne znaczenie w pomieszczeniach, w których przebywamy przez dłuższy czas.