Najlepsze oklejanie floty samochodowej

Najlepsze oklejanie floty samochodowej

Spójne i czytelne oznakowanie pojazdów danej firmy jest bardzo ważne. Jest to przydatne narzędzie do kreowania wizerunku firmy oraz sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji. Współczesne samochody firmowe to jedne z najbardziej widocznych, a przez to najważniejszych elementów identyfikacji. Flota samochodowa reprezentuje markę na drogach oraz w przestrzeni społecznej – przez to musi być atrakcyjna wizualnie. Sposób naniesienia logotypów odzwierciedla stosunek firmy do jakości.

Oklejanie samochodów – czy warto?

oklejanie floty samochodowejReklama na aucie do bardzo dobry sposób na promowanie swojej działalności wśród mieszkańców danego miasta. Oklejone auto swobodnie porusza się po mieście, dzięki temu zaznajamia uczestników ruchu i przechodniów z reklamowaną marką lub produktem. Ma to szczególne znaczenie dla firm, które działają w określonym rejonie i muszą efektownie zwiększyć świadomość potencjalnych klientów. Oklejanie floty samochodowej możemy wykonać za pomocą folii samoprzylepnej. Najtańszą opcją jest folia monomeryczna. Stosuje się ją głównie na płaskich i równych zabudowach pojazdów wielkogabarytowych. Większą elastyczność zapewnia folia polimerowa. Pozwala ona na wyklejenie przetłoczeń w karoserii samochodu oraz spójne uzyskanie elementów graficznych. Do oklejenia całej powierzchni lub zmienienia koloru karoserii wykorzystuje się folię wylewaną. Można dostosować ja do wszelkich wytłoczeń, przetłoczeń oraz obłych kształtów karoserii. Efekt oklejania folią wylewną porównywalny jest z lakierowaniem. Z kolei do oklejania szyb używa się foli One Way Vision (OWV), która jednostronnie przepuszcza światło. O zewnątrz widoczna jest grafika, a od wewnątrz zachowuje normalną, lekko przyciemnioną widoczność. Taki efekt możemy uzyskać dzięki licznym perforacjom w folii OWV.  Oklejanie to częsta alternatywa dla lakierowania całego pojazdu. Dobrze nałożona folia nie ma negatywnego wpływu na lakier i po odklejeniu folii, auto, wygląda jak przed oklejeniem. Nie musimy obawiać się, że ten proces cokolwiek naruszy.

Folia zabezpiecza karoserię oraz lakier. Do tego typu zastosowań jest specjalnie produkowana folia bezbarwna, która nie zmienia oryginalnej barwy. Za to chroni lakier w miejscach najbardziej narażonych na uszkodzenia oraz korozję. Folia pozwala na utrzymanie wysokiej jakości auta, ponieważ każde lakierowanie obniża jego wartość na rynku wtórnym. Nie od dziś wiadomo, że czarne lub srebrne auta z oryginalnym lakierem w perfekcyjnej kondycji odsprzedają się najłatwiej za najwyższą cenę.