Najlepsze mięso w psiej diecie

Najlepsze mięso w psiej diecie

Wielu psich właścicieli boryka się z kwestią karmienia swoich czworonogów. Rynek psich karm rozwija się w zadziwiającym tempie i bombarduje klientów coraz to nowymi produktami. Z kolei alternatywne sposoby karmienia przemawiają rzeczowymi argumentami. Dzięki czemu coraz więcej psów przechodzi na dietę opartą na surowym mięsie, która jest zgodna z ich zapotrzebowaniem i budową układu pokarmowego.

Jakie mięso dla psa będzie najlepsze?

najlepsze mięso dla psaDieta BARF to sposób karmienia psa w oparciu o jego naturalne zapotrzebowanie na składniki pokarmowe. Pies wywodzi się bezpośrednio od wilka. Głównym źródłem pokarmu wilków są zwierzęta, czyli surowe mięso, kości, skóry. Jako dodatek wilki zjadają wyselekcjonowane zioła, by uzupełnić dietę w błonnik oraz witaminy. Takie same zapotrzebowania pokarmowe mają psy. Ich układ trawienny skonstruowany jest tak, by trawić głównie białka zwierzęce. Dieta BARF to sposób karmienia oparty na surowym mięsie. Badania dowodzą, że psy wykazują większą sprawność fizyczną oraz lepszą kondycję psychiczną, gdy są karmione według wytycznych BARF. Ponadto poprawia się kondycja sierści oraz zębów. Najlepsze mięso dla psa to przede wszystkim świeże mięso. Dobrym wyborem jest wołowina, kaczka, cielęcina. Kurczak i wieprzowina, choć korzystne cenowo, niestety nie powinny być pierwszym wyborem dla naszego psa. W kwestii kurczaka należy najpierw sprawdzić, czy mięso to nie uczula naszego pupila, ponieważ kura należy do najczęściej uczulających składników psich karm. W przypadku wieprzowiny istnieje pewien mit o możliwości zarażenia psa wścieklizną rzekomą. Może mieć to miejsce jedynie w przypadku karmienia surową wieprzowiną, dlatego dla przezorności najlepiej to mięso gotować. Kolejnym świetnym wyborem jest indyk. W żywieniu psa surowym mięsem należy pamiętać, by dieta była urozmaicona, a nie ograniczała się do jednego źródła białka. Kolejnym dobrym źródłem białka są ryby. Polecane zwłaszcza dla psiaków z problemami trawiennymi oraz uczuleniem na mięso. 

Karmienie pupila surowym mięsem niesie za sobą wiele korzyści. Pies, będąc na dobrze zbilansowanej diecie opartej na dobrej jakości mięsie z dodatkami warzyw i owoców, ma lepszą sprawność fizyczną, jest mniej narażony na stres i napięcia psychiczne, a jego sierść jest miękka i lśniąca. Należy pamiętać, by odpowiednio dobrać ilości składników w diecie. Podawanie zbyt dużych ilości białka dziennie może prowadzić do uszkodzenia nerek i innych narządów, co może doprowadzić do ciężkich komplikacji i śmierci zwierzęcia.