Najlepsze kamery IP

Najlepsze kamery IP

Poprawiać bezpieczeństwo w miejscach pracy czy też w naszych domach można na wiele sposobów. Nie da się jednak ukryć, że do najbardziej skutecznych i tym samym najpopularniejszych rozwiązań zaliczyć możemy montaż monitoringu. Nie jest to rozwiązanie nowe, ale trzeba jednak zaznaczyć, że montaż kamer obecnie a jeszcze kilka lat temu to znaczna różnica. Na ten moment tworzy się ciekawe, nowoczesne kamery, które mogą zadziwiać jakością rejestrowanego obrazu.

Polecane kamery do monitoringu

instalacja kamer ipMonitoring w przeszłości opierał się o kamery, które niestety nie prezentowały sobą zbyt dużej jakości. Obraz z takich kamer był często bardzo niewyraźny. Dodatkowo ciężko było mówić o płynności rejestrowanych nagrań wideo. Starsze kamery dysponowały rozdzielczością maksymalną wynoszącą 800 × 600 co nie pozwalało na osiąganie zbyt dobrych efektów. Jednak trzeba zauważyć, że z biegiem czasu sporo się zmieniło nie tylko jeśli chodzi o same kamery, ale również w kwestiach związanych z ich montażem. Można obecnie dostrzec, że jest podział między kamery przeznaczone do monitoringu zewnętrznego oraz te, które montuje się wewnątrz budynków. Ostatnimi czasy szczególnie dużym uznaniem darzona jest instalacja kamer IP. Ten rodzaj kamer jest bardzo ciekawy. Kamery IP działają w oparciu o protokół internetowy. W związku z tym nasze kamery są częścią sieci bezprzewodowej lub też przewodowej jeśli wolimy takie rozwiązania. Każda z kamer może posiadać niezależny system, który pozwala na łatwe zarządzanie kamerą. Można więc stworzyć w naszych budynkach wiele niezależnych systemów monitoringu i każdy z nich działać może w zupełnie inny sposób. Ciekawe jest to, że nowoczesne kamery IP często wyposażane są w czujniki ruchu. Użytkownik zaś samodzielnie może ustanowić regiony, w których ruch spowoduje uruchomienie nagrywania. Takie rozwiązania pozwalają nie tylko na włączenie kamery i przejście w tryb zapisu obrazu. Można dodatkowo ustawić, abyśmy otrzymali wiadomość MMS ze zdjęciem z kamery lub też maila.

Na ten moment w Polsce działa wiele firm zajmujących się profesjonalnym montażem kamer IP. Takie kamery sprawdzić się mogą praktycznie wszędzie. Z racji, że są one częścią sieci to można mieć zdalny dostęp do takich kamer. Przebywając z dala od miejsca, gdzie zamontowano kamery możemy mieć podgląd na żywo. Bez problemu możemy też zdalnie zmieniać ustawienia naszych zamontowanych kamer. Natomiast w przypadku kamer IP, które posiadają obrotową głowicę to można dodatkowo zmieniać położenie obiektywu naszych kamer.