Najlepsza oprawa prac dyplomowych

Najlepsza oprawa prac dyplomowych

 

Tak naprawdę studia to jedno, a pisanie swojej inżynierki to drugie. Możliwie, że inżynierka mogłaby być o czymś bardzo nas interesującym, ale zazwyczaj jest o czymś, co jest dostępne – na przykład przeprowadzenie jakiś pomiarów w swojej firmie. Moja inżynierka była dla mnie o tyle ważna, że od jej obrony lub nie zależało to, czy mnie awansują. A bardzo chciałam tego awansu. Wszystko zatem musiało być dopięte na ostatni guzik, a prócz mojej wiedzy, najbardziej liczył się sam wygląd mojej pracy. 

Profesjonalna oprawa pracy naukowej

okładki kanałowe do inżynierkiWygląd pracy naukowej, zwłaszcza tak poważnej, jaką jest inżynierka czy praca magisterska, jest szczególnie ważny zwłaszcza przez kryteria narzucane przez uczelnie i to, że ich niespełnienie może skutkować nieprzyjęciem pracy przez samą uczelnie, a w efekcie – niemożliwość obronienia swojej inżynierki. Zatem okładki kanałowe do inżynierki to nie może być byle co. Okładki oczywiście muszą być kanałowe, a co najważniejsze – twarde. Dobra, porządna twarda okłada znamionuje o może nie aż doniosłości, ale ważności dzieła, które skrywa. Twarda okładka jest też ważna dlatego, że dobrze chroni same strony, na których już jest wszystko zapisane, przez co praca inżynierska zawsze prezentuje się godnie i nie trzeba się martwić, że coś się zgniecie albo ktoś na prace coś wyleje. A prezentacja jest bardzo ważna w przypadku samej obrony – w końcu uczelnia nie zdecyduje się podpisać własną nazwą czegoś, co wygląda jak pierwszy lepszy brukowiec. Oprawa musi też przede wszystkim spełniać rygorystyczne wymogi samej uczelni – i nie chodzi tylko o to, by była odpowiednio wycięta, by strony były dobrze skrojone i zszyte, ale także o jakość materiału, z którego okładka jest wykonana – a jakość ta musi być naprawdę świetna – i oczywiście o sam napis na okładce. Bardzo częstą praktyką są złote napisy w standardowej czcionce, które to są jedynie na górze – jest tam jedynie oznakowanie, jaki to rodzaj pracy. To najczęściej używane okładki i najczęściej akceptowane przez uczelnie. Także nad wyborem okładki do pracy inżynierskie trzeba się mocno zastanowić.

Ja sama oddałam swoją pracę do przerobienia w ręce profesjonalistów od estetyki i tego typu spraw. Dałam im wydruk standardów mojej uczelni wyjaśniłam, jak ma to być zrobione, a z resztą liczyłam na nich. Jednak sama okładka zależała ode mnie i było ważne, żebym wybrała prawidłową, taką, która będzie się dobrze prezentować. Ostatecznie z wielką dumą zdawałam własną pracę, nie mogąc się na nią napatrzeć i szczerze nie wierząc do końca, że naprawdę mi się udało.