Na dobry sen – klin ortopedyczny do spania

Na dobry sen – klin ortopedyczny do spania

Siedzący tryb życia i mała ilość ruchu sprawiają, że coraz więcej ludzi narzeka na bóle, których źródłem jest niedomagający kręgosłup. Stąd też wynika potrzeba odpowiedniego odpoczywania i przygotowywania właściwych akcesoriów niezbędnych do efektywnego snu. Wysypianie się jest bardzo ważne z perspektywy nie tylko dobrego samopoczucia, ale również dbałości o kręgosłup. Warto mieć pod ręką sprzęty, dzięki którym wypocznie nie tylko nasza głowa, lecz również całe ciało.

Zalety klinów ortopedycznych do spania

klin ortopedyczny do spaniaNajczęściej polecanymi metodami układania się do snu są te z wykorzystaniem wspomagaczy o właściwościach ortopedycznych. Najbardziej przydatnymi są różnego typu kliny. Klin ortopedyczny do spania ułatwia spokojny nocny wypoczynek. Do jego licznych zalet należą między innymi: zapobieganie refluksowi i wspomaganie prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego, redukowanie chrapania, zmniejszanie napięcia mięśni kręgosłupa podczas różnych czynności (na przykład snu, oglądania telewizji albo czytania książki). Sprawdza się także przy katarze, pozwalając na swobodniejsze oddychanie – ten rodzaj wykorzystywania poduszek zalecany jest przy małych dzieciach, które nie potrafią sprawnie pozbywać się kataru z dróg oddechowych, a jednocześnie wybudzają się od nadmiaru wydzieliny. Do innych okoliczności predysponujących do skorzystania z klina zalicza się: problemy z krążeniem, żylaki, skurcze mięśni, bóle i obrzęki nóg, a także ciążę. Wiek nie jest żadnym ograniczeniem, gdy w grę wchodzi troska o prawidłowe ułożenie ciała i dobre funkcjonowanie całego organizmu. Korzystanie z ortopedycznych poduszek jest banalnie proste i nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Najważniejsze jest, aby klin leżał na równej powierzchni, a jego górna część powinna znajdować się w takim położeniu, by można było odpowiednio umieścić na niej szyję oraz głowę. Plecy powinny być uniesione pod kątem dopasowanym do masy i wzrostu człowieka, dlatego warto zwrócić uwagę na rozmiar klina, aby jak najlepiej dobrać go do swoich potrzeb.

Niwelowanie nieznośnego bólu kręgosłupa z pewnością pomoże podnieść komfort życia. Z tego właśnie względu zdecydowanie się na zakup klina ortopedycznego jest jedną z najlepszych decyzji, jakie może podjąć osoba dotknięta tą nieprzyjemną dolegliwością. Wystarczy jedynie pamiętać o tym, by skonsultować się z lekarzem i wybrać model w rozmiaru odpowiednim do swoich wymiarów. Wartość dodana w postaci nieprzerywanego snu z pewnością będzie miłym skutkiem ubocznym stosowania specjalistycznej poduszki.