Moje dziecko cierpiało na bóle stawów kolanowych

Moje dziecko cierpiało na bóle stawów kolanowych

Moja córeczka od pewnego czasu zaczęła bardzo szybko rosnąć. W ciągu kilku miesięcy urosła o kilkanaście centymetrów. Lekarka twierdziła, że po prostu weszła ona w taki wiek, że ciało zaczynało szybko dojrzewać i się zmieniać. Taka sytuacja miała jednak nie tylko zalety, ale także i wady. Przede wszystkim stawy były bardzo przeciążone. Moja córka najbardziej odczuwała to w kolanach. Codziennie uskarżała się na męczące bóle stawów kolanowych. Łykała tabletkę za tabletką, a ja nie mogłam patrzeć na to jak się męczy.

Naturalne sposoby na ból stawów kolanowych

co pomaga na bolące stawy kolanowe u dzieckaWzięłam ją więc do lekarza i zapytałam się go o to, co pomaga na bolące stawy kolanowe u dziecka. Nie chciałam, żeby córka codziennie łykała garściami tabletki przeciwbólowe. Lekarz zbadał córkę i powiedział, że faktycznie w jej stanie przeciążenie jest duże. Ponieważ nie da się zahamować wzrostu dziecka, pozostają nam naturalna, w pewnym sensie nawet domowe metody walki z bólem. Przede wszystkim córka dostała skierowanie na masaże rehabilitacyjne. lekarz powiedział, że znacznie odciążą one stawy i spowodują, że córka będzie miała mniej uciążliwych skurczy. Masaż to jednak nie wszystko, pomoże on raczej doraźnie. Aby podtrzymać ten efekt, należy w domu stosować okłady na kolana. Dostałam od niego przepis na ziołową, lecznicą mieszankę. Wystarczyło przykładać takie okłady do kolan przez kilka minut dziennie. Bardziej ważne było to, żeby robić to regularnie. Dostałam także receptę na preparat witaminowy. Lekarz powiedział mi, że prawidłowa suplementacja jest szczególnie ważna w okresie dojrzewania i wzmożonego wzrostu u dzieci, ponieważ brak witamin może spowodować, że łatwo będą się dziecku łamały kości albo właśnie nadrywały ścięgna. Wytłumaczył on również mojemu dziecku, że najważniejsze jest odpowiednie obuwie. Żadne masaże ani rehabilitacja nie pomoże na bolące stawy kolanowe jeśli będzie się codziennie nosiło szpilki albo buty na niestabilnej podeszwie. Najlepiej jest się bowiem zaopatrzyć w obuwie ortopedyczne.

Dowiedziałam się także, co robić gdyby ból był naprawdę uciążliwy. Można wtedy zainwestować w specjalne ortezy kolanowe, które maja za zadanie ustabilizować nogę, a także odciążyć bolący staw. Postanowiłam na razie wstrzymać się z ich zakupem, ponieważ liczyłam na to, że wcześniejsze, mniej inwazyjne metody pomogę. I tak też się stało. Już po miesiącu stosowania rehabilitacji i odpowiedniego obuwia, moja córka przestała się uskarżać na codzienny ból stawów. Teraz pojawiał się on rzadko i był dużo mniej uciążliwy.