Mój pomysł na promocję szkoły

Mój pomysł na promocję szkoły

Pracuję w prywatnej szkole językowej. W tym roku z powodu pandemii mamy problem z naborem nowych osób, mimo że postanowiliśmy  wprowadzić oprócz kursów stacjonarnych, kursy online. Zdecydowaliśmy się na taki krok, aby nasi uczniowie mogli kontynuować naukę niezależnie od obecnej sytuacji epidemiologicznej. Niestety, nie udało nam się przyciągnąć wystarczającej ilości osób, żeby szkoła mogła na siebie zarabiać. Naszą jedyną nadzieją są targi edukacyjne.

Oryginalne gadżety odblaskowe

odblaski z własnym nadrukiem na zamówienieW tym roku to mnie przypadło zadanie przygotowania materiałów promocyjnych na targi. Udało mi się sporządzić wzór ulotki, z wyczerpującymi informacjami, na temat nauki w naszej szkole, zamówiłam też banner z hasłem zapraszającym do naszego stoiska. Czułam jednak, że to wciąż za mało. Potrzebowałam czegoś, co będzie się wyróżniać i przyciągnie oko, osób przechodzących obok. Szukając pomysłu na oryginalne gadżety, zauważyłam na stronie jednej z drukarni, że w ich ofercie znajdują się odblaski z własnym nadrukiem na zamówienie. Z pewnością nic tak nie przyciągnie wzroku, jak żywe kolory, a do tego odbijające, padające na nie światło. Do wyboru miałam takie gadżety, jak czapki, małe maskotki, a nawet całe kamizelki odblaskowe. Do promocji szkoły potrzebowałam czegoś, co będzie małych rozmiarów, żeby łatwo można było przewieźć gadżety na teren targów, ale kluczowym kryterium była dla mnie cena. Miałam mocno ograniczony budżet na promocję, a musiałam jeszcze opłacić wydruk ulotek. Po przejrzeniu całej oferty, wahałam się między dwoma rodzajami gadżetów: okrągłymi naklejkami oraz paskami odblaskowymi. Z jednej strony, paski odblaskowe to stary i sprawdzony sposób promocji. Na pasku zmieści się więcej informacji – na przykład nadruk mógłby objąć logo i nazwę szkoły z krótkim hasłem. Z drugiej, naklejki mogłyby cieszyć się większym powodzeniem, ze względu na oryginalność. Dodatkowymi zaletami naklejek wydały mi się małe rozmiary, oraz niższa cena. Postanowiłam tym razem zaryzykować i zamówiłam naklejki z logo i nazwą szkoły. Według informacji na stronie miałam czekać od siedmiu do czternastu dni roboczych, na realizację zamówienia.

Kiedy naklejki dotarły do mojego biura, mogłam sprawdzić, czy za niską ceną, stało też słabe wykonanie. Otóż nie! Gadżety były wykonane z wysokiej jakości odblaskowego tworzywa sztucznego.  Nadruk został wykonany bardzo wyraźnie, tuszem, który się nie rozmazywał przy dotyku. Byłam bardzo zadowolona ze sposobu, w jaki zostało zrealizowane moje zamówienie. Dostałam też pochwałę od szefowej, za oryginalny pomysł.