Minibarki w pokojach hotelowych

Minibarki w pokojach hotelowych

Zakwaterowanie w pokoju hotelowym wiąże się z pewnymi oczekiwaniami gości w stosunku do ich wyposażenia. Obecnie standardem są zestawy powitalne i inne drobne udogodnienia. Jednak minibarki nadal nie są tak popularne, jak w hotelach zagranicznych. Wynika to z zasad ich funkcjonowania, ale też modelu wypoczynku zakładającego ukierunkowanie na zwiedzanie. Nieczęsto zdarza się więc długie przebywanie w pokoju, w trakcie którego można by z niego skorzystać. Jednak zwłaszcza międzynarodowe sieci hotelowe wprowadzają zmiany dotyczące wyposażenia i coraz częściej, w standardzie znajdują się także barki.

Zalety barku hotelowego

minibary do hoteluWłaściciele hoteli coraz częściej decydują się na wyposażenie pokoi w drobne elementy umilające gościom pobyt. Jednak niezbyt często można wśród nich wymienić minibary do hotelu. Rozwiązanie to przyjęło się głównie w obiektach oferujących pokoje w stosunkowo wysokich cenach. Jest to spowodowane modelem zwiedzania wypracowanym przez wiele osób. Polega on na spędzaniu jak najmniejszej ilości czasu w samym pokoju i poświęcenie większości dnia na zwiedzanie. Zmienia się to jednak, zwłaszcza w znanych kurortach. Minibary są tam o wiele częściej standardowym wyposażeniem. Dla gości są doskonałym sposobem na wypicie chłodnego napoju lub zjedzenie przekąski bez potrzeby wychodzenia do restauracji, lub kawiarni. Sprawdzają się także wtedy, kiedy pogoda jest wyjątkowo niesprzyjająca i przebywanie w hotelu jest koniecznością. Produkty z barków są jednak zwykle droższe niż te, które dostać można w sklepie czy restauracji. Jest to więc bardzo dobry sposób na nieznaczne zwiększenie przychodów z wynajmu. Właściciel dbać jednak musi o to, żeby system naliczania dodatkowych opłat był w sposób czytelny opisany. W innej sytuacji klient może ubiegać się o zwrot wydanych pieniędzy. Dlatego często cennik nakleja się na drzwiczki minibarku, z wyszczególnieniem zawartości i sposoby naliczania kosztów oraz regulowania należności.

Hotele rozszerzają standardowe wyposażenie swoich pokoi o elementy umilające pobyt klientom. W ich skład wchodzić mogą także minibarki, które nie są jeszcze tak popularne w rodzimych hotelach, jak za granicą. Są one jednak bardzo dobrym rozwiązaniem w znanych kurortach, zwłaszcza jeśli pogoda nie dopisuje i goście nie mogą poświęcić całego swojego wolnego czasu na zwiedzanie. To także efektywny sposób na zwiększenie dodatkowego zysku dla hotelarzy. Muszą oni jedynie pamiętać o umieszczeniu czytelnego regulaminu korzystania z barku w widocznym miejscu.