Mezoterapia w warunkach domowych

Mezoterapia w warunkach domowych

Mezoterapia jest zabiegiem, który wykonywany jest w większości salonów kosmetycznych. Niewiele osób wie, że podobne urządzenie możemy kupić również do własnego, domowego użytku. Do wyboru mamy także automatyczne modele, które znacznie ułatwiają pracę. Z obsługą dermarollera poradzi sobie każdy, ponieważ jest ona dziecinnie prosta. Taka domowa mezoterapia może przynieść podobne skutki, co zabieg przeprowadzony w profesjonalnym salonie. To dlatego czasami warto zdecydować się na zakup urządzenia, dzięki któremu możemy sporo zaoszczędzić.

Mezoterapia – czy to zabieg dla mnie?

derma roller do mezoterapiiJeśli chcemy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zabieg mezoterapii jest idealnym zabiegiem dla nas, powinniśmy najpierw dowiedzieć się, w jakich problemach pomaga. Tak naprawdę dzięki zastosowaniu mezoterapii jesteśmy w stanie wtłoczyć w skórę niezbędne substancje, które z pewnością zadziałają. Czasami stosowanie odpowiednio dobranej, codziennej pielęgnacji okazuje się niewystarczające. Wtedy warto jest zastosować derma roller do mezoterapii. Wbrew pozorom cena takiego urządzenia nie będzie wcale drogie. Wystarczy tylko wybrać aukcję internetową i dokonać zakupu. Jeśli nie do końca wiemy, gdzie dokonać zakupu i jaki model wybrać, możemy polecić się kosmetyczki z zaufanego salonu. Pamiętajmy jednak, że tak naprawdę mezoterapia nie jest przeznaczona dla każdego typu skóry, a głębokość nakłuć powinna być dostosowana do jej rodzaju. Nieco głębiej nakłuwa się skórę grubą, a nieco inaczej np. skórę wrażliwą. To dlatego zawsze przed wykonaniem zabiegu powinniśmy poradzić się kogoś, kto się na tym zna. Wybierając model dermarollera nie musimy wcale decydować się na najdroższe możliwości. Dobrze będzie jeśli na początku zdecydujemy się na tańsze urządzenie. Na droższy model możemy postawić w momencie, gdy nauczymy się już wykonywać zabieg i upewnimy się, że jest on dla naszej skóry odpowiedni. Poza tym warto jest na pierwszy zabieg wybrać się do salonu, ponieważ wtedy kosmetyczka ustali odpowiednią ilość zabiegów oraz przerwę pomiędzy nimi.

Tak naprawdę raz wykonana mezoterapia z pewnością nie rozprawi się z naszymi zmarszczkami i przebarwieniami. Jeśli chcemy, aby zabieg przyniósł odpowiedni skutek, to powinniśmy go powtarzać. Dzięki temu nasza skóra będzie miała szansę się odbudować. Pamiętajmy o tym, że zbiegi nie powinny być wykonywane zbyt często. Odpowiednia częstotliwość musi być dobrana do typu skóry, a także do problemu, którego chcemy się poznać. Nie zawsze będziemy w stanie samodzielnie dobrać częstotliwość.