Medalik na łańcuszku z okazji chrztu

Medalik na łańcuszku z okazji chrztu

 

Przyjście na świat nowego członka rodziny często przewraca życie codzienne do góry nogami i zmienia jego rytm. Często w pierwszych miesiącach życia rodzice, jeśli są chrześcijanami, organizują niemowlakowi uroczystość przyjęcia pierwszego w jego życiu sakramentu – chrztu świętego. Jeśli jesteśmy zaproszeni na chrzciny lub, co ważniejsze, zgodziliśmy się zostać chrzestnym rodzicem lub świadkiem chrztu, to z pewnością chcielibyśmy obdarować maluszka prezentem, który stanowiłby pamiątkę na długie lata.

Pamiątkowe medaliki na chrzciny

odpowiedni medalik z łańcuszkiem na chrzestPrzyjęło się w kulturze, że chrzest odbywa się w czasie, gdy dziecko jest jeszcze niemowlęciem. Stąd wiele wątpliwości wśród rodziców chrzestnych i gości, którzy często nie mają pojęcia, co kupić w ramach prezentu, albo czy w ogóle cokolwiek darować takiemu maluchowi. Oczywiście klasykiem są już pieniądze w kopertach z kartkami pamiątkowymi, jednak jest to coś bardzo nietrwałego – coś, czego dziecko za kilka lat nie będzie ani pamiętać, ani z tego korzystać. Jeśli i my będziemy w takiej sytuacji to najlepiej skorzystać z oferty, w której znajdziemy odpowiedni medalik z łańcuszkiem na chrzest. Będzie on nie tylko właściwy pod względem tematycznym, ale również dobrej jakości i trwały – wiadomo bowiem, że małe dzieci nie noszą tego typu biżuterii, więc posłuży on dopiero za kilka lat. Ważne, aby wybrać taką ozdobę, która będzie zapakowana w ozdobne pudełeczko, które nie tylko doskonale spełni funkcje ochronną, ale również dekoracyjną na półce w dziecięcym pokoiku. Mimo, iż dziecko nie będzie korzystać z medalika w tym pierwszym okresie życia, to może mu on się przydać w przyszłych latach, na przykład podczas pierwszej komunii świętej. Będzie to również symbol przyjęcia pierwszego sakramentu, który w przyszłości przypomni obdarowanemu dziecku w nastoletnim bądź nawet w dorosłym już życiu o jego wierze i pierwszej w życiu tak poważnej uroczystości. Taki rodzaj biżuterii jest ponadczasowy i uniwersalny, dlatego po kilkunastu latach nadal może z powodzeniem służyć.

Jeśli zastanawiamy się czym obdarować dziecko przyjmujące chrzest, koniecznie wybierzmy biżuterię, np. medalik. Jest to bowiem taki typ prezentu, który odpowiednio dobrany pasuje na prawie każdą okazję i który nie traci na wartości użytkowej w miarę upływu czasu. Z pewnością będzie to prezent z klasą i taki, który docenią zarówno rodzice dziecka, jak i ono samo w późniejszych latach. Dodatkową korzyścią jest również fakt, iż jest to przedmiot zarówno praktyczny jak i ozdobny.