Materac kieszeniowy – budowa

Materac kieszeniowy – budowa

Jeżeli materac kojarzymy tylko i wyłącznie z grubą gąbką, która po ustąpieniu naszego nacisku szybko odzyskuje swój pierwotny kształt, to znaczy, że nie mieliśmy nigdy okazji zajrzeć do wnętrza takiego nowoczesnego. W momencie, gdy to zrobimy, natychmiast przekonamy się, że jego budowa jest dużo bardziej skomplikowana i to z kolei wyjaśnia, dlaczego zawsze śpi się na nim tak wygodnie bez względu na pozostałe okoliczności czy długość snu. Jakie elementy znajdują się w materacu kieszeniowym? Poza sprężynami jest ich tam naprawdę dużo i powinniśmy je poznać.

Dlaczego na materacach kieszeniowych jest wygodnie?

materace kieszeniowe toruńSkąd bierze się nazwa materace kieszeniowe? W przypadku sugerowania się tylko i wyłącznie samą nazwą tego produktu możemy go niestety pomylić na przykład z materacem, który zawdzięcza swoje właściwości kieszeniom z uwięzionym powietrzem. Tutaj kieszenie wykonywane są z przewiewnego materiału, więc o takim zjawisku nie ma mowy, bo zamiast powietrza w ich wnętrzu mają się znajdować sprężyny. Są to wyjątkowo ciekawe produkty, ponieważ ich rozmiar, a także poziom elastyczności dopasowany jest do konkretnego materaca, bo każdy może mieć inną twardość. Nie są one przesadnie duże, bo producentowi tego materaca chodzi bardziej o to, żeby znajdowały się one w absolutnie każdym miejscu, gdyż dzięki temu będą skutecznie reagowały na nacisk i perfekcyjnie dopasowany swój kształt co ma na przykład znaczenie dla osób z chorym kręgosłupem i tak dalej. Żeby nabyć materace kieszeniowe Toruń to bez wątpienia najlepsza miejscowość, bo tam wiele firm je sprzedaje. Świadczy o tym, chociażby ogromna różnorodność dostępnych rozmiarów. Praktycznie każdy materac musi być jednak gruby, bo poza tymi sprężynami znajdują się tam jeszcze inne ważne warstwy, które również realnie wpływają na komfort snu i tak dalej. Chodzi tutaj między innymi o warstwę wykonaną z pianki lub czegoś bardzo podobnego.

Ona doskonale zabezpiecza przed bezpośrednim kontaktem z tymi sprężynami, a także stanowi izolację termiczną. Warstwa lateksu, choć jest bardzo cienka, to doskonale spełnia swoją funkcję, gdyż umieszczono ją tam przede wszystkim po to, żeby chroniła pozostałe części materaca przed pochłanianiem kurzu czy innych alergenów mogących stanowić naprawdę poważny problem dla zdrowia ludzi, którzy będą, na czymś takim spali. Dzięki materacom kieszenie, które się w nich znajdują, mogą pozostać nienaruszone przez całe dziesięciolecia. Znajduje to potwierdzenie w tym, że producent daje gwarancję nawet na dekadę w zależności od egzemplarza.