Markizy na okna

Markizy na okna

Kto z nas nie lubi lata i upalnych dni, kiedy świeci słońce? Nie ma chyba takiej osoby. Promienie słoneczne budzą przyrodę do życia, człowiek ma siły witalne i chęci do działania. Jednak nie zawsze promienie słoneczne są dla nas przyjemne i staramy się by nie budziły nas rano wpadając przez okno i raziły po oczach.

Wrocławskie markizy przeciwsłoneczne

markizy okienne we WrocławiuMimo, że lato jest porą ciepła i większość z nas uwielbia słońce i prażenie się na nim, jeżeli chodzi o dom i działanie promieni słonecznych wewnątrz niego, staramy się nie dopuszczać do sytuacji, w których temperatura będzie taka sama jak na dworze lub większa. W tym celu zasłaniamy swoje okna, przez które od samego rana wpadają promienie słońca. Jedni lubią taki sposób budzenia, dla innych to istna katorga. Ponadto jeżeli promienie słoneczne będą cały dzień wpadać do naszego domu przez szyby, to w domu będziemy mieć jak w „parniku”. Nie jest to wskazane, ponieważ nasz dom ma być schronieniem przed skwarem panującym na dworze, więc temperatura powinna być znacznie niższa. W tym celu dobrze jest zasłonić w jakiś sposób okna, by słońce nie wpadło do naszych pomieszczeń. Wydawać by się mogło, że do tego celu wystarczy zwyczajna zasłona, jednak nie jest to dobre rozwiązanie. Zasłona może osłonić dom przed nadmiernym słońcem, jednak nie ma właściwości, które odbijają promienie słońca i w rezultacie i tak mamy wysoką temperaturę. Lepszym rozwiązaniem będą rolety lub markizy okienne, które są zdecydowanie lepsze niż przytoczone wcześniej zasłony i rolety. Jeżeli interesują nas markizy okienne we Wrocławiu, możemy udać się po nie do sklepów, które współpracują z producentami okien. Wtedy mamy gwarancję, że markiza będzie doskonale dopasowana do naszego okna. Markizy okienne montuje się na zewnątrz, na fasadzie okna, co daje idealne zaciemnienie. Ponadto markizy do okien są podobno ok. 8 razy skuteczniejsze niż rolety, ponieważ odbijają światło słoneczne już przed szybą, czego skutkiem jest obniżenie temperatury we wnętrzu domu nawet o 10 stopni.  Szczególną zaletą markiz okiennych jest ochrona pomieszczeń domowych przed nadmiernym nagrzewaniem się, co daje idealne warunki do relaksu i wytchnienia od wysoko operującego słońca.

Szukając produktów takich jak markizy okienne we Wrocławiu, możemy liczyć na ich szeroki asortyment i porady ekspertów, którzy je montują. Jeżeli zdecydujemy się na założenie markiz na ono zyskamy olbrzymi komfort wypoczynku i przebywania w pomieszczeniach podczas upalnych dni. Jest to doskonała ochrona przed silnie grzejącym słońcem.