Lekkie buty do pracy

Lekkie buty do pracy

Mimo całej ochrony jaką zapewniały, buty robocze bywały często dość ciężkie i niewygodne, zwłaszcza jeśli było to tanie obuwie, kupowane głównie z myślą o ilości, a nie jakości. Jednak takie buty nie nadawały się równie dobrze do wszystkich prac, a najbardziej przeszkadzały podczas robót na wysokościach, gdzie zdecydowanie ograniczały możliwości ruchu. Pracownicy często skarżyli się na takie obuwie, zwłaszcza podczas wykonywania prac wymagających ciągłego poruszania się po rusztowaniach.

Wygodne buty do pracy na wysokościach

lekkie obuwie roboczeObuwie do pracy na rusztowaniach musiało spełniać wszystkie wymagania, stawiane jakimkolwiek butom roboczym, aczkolwiek musiało być jednocześnie lżejsze i wygodniejsze. Nie było trudno znaleźć takie buty, gdyż większość sklepów ze sprzętem bhp posiadała lekkie obuwie robocze na stanie w dużej ilości odmian, jednak tym razem zdecydowaliśmy się dołożyć starań by wybrane przez nas buty spełniały wymagania pracowników. Musieliśmy w tym celu przejrzeć oferty kilku bardzo dużych sklepów internetowych, aczkolwiek jedna przykuła naszą uwagę. Sklep owy posiadał w ofercie bardzo duży wybór lekkiego obuwia pracowniczego, między innymi przeznaczonego dla pracowników sklepowych, aczkolwiek buty takie idealnie nadawały się również do prac wykończeniowych na rusztowaniach, gdyż były o wiele lżejsze i wygodniejsze niż typowe obuwie robocze. Przede wszystkim, podnoski i zapiętki owych butów były wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego, o wiele lżejszego niż powszechnie stosowana stal, które nie tylko chroniły stopy przed uderzeniami, ale były również elastyczne i nie ograniczały ruchów w takim stopniu jak bardziej standardowe wkładki. Również podeszwy owych butów były cieńsze, choć równie głęboko profilowane, i pozwalały na swobodne poruszanie się nawet po śliskich czy mokrych podłożach. Jednocześnie były znacznie wygodniejsze podczas chodzenia po wąskich rusztowaniach i schodach, gdzie w standardowych butach roboczych trudno było zrobić pewny krok.

Długa praca w takim obuwiu nie była męcząca, a przynajmniej nie do tego stopnia co noszenie zwykłych butów roboczych. Buty te należały do tańszej odmiany, kosztując niemalże o połowę mniej niż typowe obuwie ochronne, dlatego bez problemu mogliśmy wyposażyć w nie całą ekipę wysokościową bez nadszarpnięcia budżetu. Oczywiście, pracownicy szybko docenili nowe obuwie, i byli z niego bardzo zadowoleni bo sprawdzało się świetnie podczas prac wysokościowych i każdych innych, wymagających dużego ruchu i mobilności.