Kurtki z wstawką przydatne dla rodziców niemowląt

Kurtki z wstawką przydatne dla rodziców niemowląt

Malutkie dziecko, kiedy przychodzi na świat jest przerażone tym, co dzieje się wokół niego. Nagle opuszcza przytulne i ciepłe miejsce, w którym czuje się doskonale i komfortowo. Budzi to jego niepokój i sprawia, że czuje się zagrożone. Ukojenie uzyskuje w miękkich ramionach matki słysząc dźwięk jej bijącego serca. Jej głos i czuły dotyk sprawia, że zapomina o strachu i czuje się bezpieczne. Maluch w momencie pojawienia się na świecie narażony jest na całą masę rozmaitych bodźców zewnętrznych, które mogą budzić jego strach i niepokój.

Kurtki pomocne przy noszeniu w chuście niemowlaka

kurtka z wstawką niemowlęcąNic zatem dziwnego, że noworodki potrzebują bliskości matki. Najbezpieczniej czują się w jej towarzystwie, słysząc jej głos, który działa na nie kojąco i doskonale je uspokaja. Bliskość z matką buduje więź między nią, a dzieckiem, co jest bardzo istotne w układaniu się ich relacji w przyszłości. Dzieci nie lubią być z daleka od dorosłych. Czują się wtedy niepewnie i zaczynają płakać. Niektórzy rodzice biorą dzieci na tak zwane przetrzymanie, co skutkuje tym, że maluch po wielu minutach intensywnego płaczu zasypia. Metoda ta ma wielu zwolenników, jednak jej przeciwników również nie brakuje. Twierdzą oni, że dziecko musi mieć kontakt z rodzicami, być przez nie noszone, bo doskonale wpływa to na jego rozwój emocjonalny, zaspokaja jego potrzebę bliskości oraz bezpieczeństwa. Warto zatem mieć dziecko przy sobie zawsze wtedy, kiedy to możliwe. Doskonałą metodą, by móc zrobić sporo rzeczy, a mieć maleństwo zawsze przy sobie jest noszenie go w chuście. Wpływa to pozytywnie na dziecko, zaspokaja wszystkie jego potrzeby, a rodzic ma wolne ręce i może zrobić mnóstwo rzeczy w domu. Jeśli nosimy nasze dziecko w ten sposób pomocna będzie kurtka z wstawką niemowlęcą, która doskonale chroni zarówno dziecko, jak i rodzica. Występuje w wielu rozmiarach i kolorach. Można kupić wersje zimowe oraz wiosenne. Jest to bardzo przydatny produkt, który jest potrzebny wszystkim świeżo upieczonym rodzicom. Wybór tego typu ofert na rynku jest bardzo duży, dlatego zakup tych produktów nie stanowi problemu.

Dzieci rosną bardzo szybko. Nim się obejrzymy, ta bezbronna i zależna od nas istota zamieni się w ciekawego świata urwisa, który nie będzie miał czasu na przytulanie się do rodziców. Będzie chciał poznawać świat i bawić się z innymi dziećmi. Dlatego warto poświęcić te początkowe miesiące życia dziecka na przytulanie i spędzanie czasu wspólne, bowiem te chwile przeminą błyskawicznie i kiedyś będzie nam ich brakowało.