Kupuję nowy parawan do domu

Kupuję nowy parawan do domu

Od lat zastanawiałam się nad kupnem parawanu. Myślałam jednak głównie o tym, aby w sypialni oddzielić strefę relaksu (łóżko) od miejsca, w którym zdarza się mojemu mężowi pracować. Dzisiaj zdecydowałam, że w najbliższych tygodniach w moim pokoju postawią parawan. Zdecydowałam się na jego zakup, ponieważ przeglądałam dzisiaj oferty zamieszczone w Internecie i zauważyłam, że parawan nie musi służyć tylko celom ściśle użytkowym. W mojej sypialni będzie pełnił także ważną funkcję dekoracyjną.  

Wymarzony parawan w mojej sypialni 

parawany do domuMoja sypialnia jest w całości urządzona w stylu skandynawskich. Dominują zatem w niej jasne kolory (m.in. białe akrylowe fronty nocnych szafek i beżowe ściany) oraz elementy drewniane (mam piękne stylowe bukowe łóżko). Od lat nie zdecydowałam się na kupno parawanu, ponieważ wydawało mi się, że wprawdzie bardzo by mi się przydał, ale nie będzie pasował do reszty pomieszczenia. Dzisiaj wiem, że byłam w błędzie. Oferta dostępnych na polskim rynku parawanów jest bowiem bardzo szeroka i każdy, nawet najbardziej wybredny konsument, znajdzie idealny dla siebie produkt.  Moja koleżanka podzieliła się ze mną ostatnio swoimi przemyśleniami na temat parawanów. Wybierając parawany do domu, szerokim łukiem omijała materiałowe, na których nadrukowano jakieś wzory. Wszystko jest jednak kwestią gustu. To, że jej wydawały się takie produkty tandetne nie oznacza, że inna osoba nie byłaby zachwycona, kupując na przykład parawan z wizerunkiem morskich fal lub zielonej łąki pełnej kwiatów. Ja akurat zgadzam się z moją znajomą. Wydaje mi się, że najbardziej stylowe są parawany wykonane w całości z drewna. Tego typu produkty są albo wykonywane ręcznie przez znakomitych rzemieślników, albo poddawane obróbce laserowej. Jedne i drugie wyglądają bardzo gustownie i elegancko. Dostępne są różnorodne wzory. Szczególnym zainteresowaniem konsumentów cieszą się jednak wzory orientalne lub takie, które nawiązują do tradycji ludowych. Ciekawe są także parawany ze wbudowanymi lustrami. Służą one wówczas nie tylko temu, aby elegancki sposób podzielić wnętrze na połowę. 

Obecnie na rynku znajdziemy szereg różnorodnych parawanów do domu. Nie musimy sięgnąć po przesłonę wykonaną z materiału. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się kupno parawany drewnianego, który doskonale sprawdzi się w każdym eleganckim mieszkaniu. Ja z pewnością zdecydują się właśnie na taki. Opcji jest jednak bardzo dużo. W zasadzie kupno można uzależniać jedynie od gustów oraz funduszy, jakimi akurat dysponujemy.