Kupno działki to najlepsza inwestycja

Kupno działki to najlepsza inwestycja

Posiadając wolne środki do zainwestowania można skorzystać z wielu alternatywnych możliwości na pomnażanie swojego kapitału. Tym bardziej, że obecne oprocentowania lokat i kont oszczędnościowych nie dają perspektyw na większy zarobek. Od lat sprawdzonym sposobem na inwestowanie jest kupno atrakcyjnych działek w prestiżowych lokalizacjach. Najlepiej kupić działkę bez pośredników i za możliwie jak najmniejsze pieniądze. Z każdym rokiem wartości działek rosną i po kilku latach można osiągnąć znaczące zyski.

Działka w Piasecznie albo na Mokotowie

działki piasecznoW stolicy naszego kraju jest kilka prestiżowych lokalizacji, w których warto kupić nieruchomość. Niezbędne będą do tego spore środki finansowe, ale inwestycja powinna zwrócić się z nawiązką w ciągu kilku lat. Działki i tak nie opłaca się sprzedawać wcześniej, aniżeli po pięciu latach od jej zakupienia. Wówczas nie trzeba już odprowadzać podatku od osiągniętego zysku. Jeśli kupować działki pod Warszawą to na pewno działki Piaseczno warto nabywać w ciemno. Jest to lokalizacja, gdzie swoje domy budują celebryci i ludzie z pierwszych stron działek. Nabycie działki w dobrej cenie będzie trudne, ale nie niemożliwe. Jeśli znajdziemy kogoś, komu zależy na sprzedaży, bo potrzebuje pieniędzy na już, to możemy wynegocjować naprawdę dobrą cenę. Trzeba się jednak liczyć z tym, że za działkę o powierzchni tysiąca metrów kwadratowych zapłacimy nawet kilkaset tysięcy złotych. Więcej niż pewne jest jednak to, że sprzedamy ją drożej. Zysk na sprzedaży działki po pięciu latach może wynieść nawet kilkanaście procent. Jest to całkiem sporo, a koniunktura na inwestowanie w nieruchomości jest obecnie bardzo sprzyjająca. Wiele osób wybiera dzisiaj budowę domu zamiast kupowania, ze względu na oszczędności oraz na możliwości, jakie daje budowa domu od podstaw. Inwestując w nieruchomości raczej nie można stracić. Działkę zawsze można zbyć po cenie nabycia. Poza Piasecznem można jeszcze kupić działkę na Mokotowie. To również lokalizacja, o której marzą najbogatsi. Więc tam też każda działka ma swoją cenę, która z każdym rokiem będzie rosnąć.

Inwestowanie w nieruchomości musi być przemyślane. O ile kupienie domu nie zawsze może się zwrócić, o tyle kupienie działki w Piasecznie czy na Mokotowie powinno przynieść zyski po kilku latach i to zyski całkiem nie małe. Każdy, kto decyduje się na inwestycje alternatywne musi liczyć się też z możliwością straty, ale przy działkach budowlanych jest to niespotykany scenariusz. Wystarczy spojrzeć na tych, którzy kilkanaście lat temu nabyli ziemię i dzisiaj sprzedają ją za ogromne pieniądze.