Kupno drewnianego kojca dla psa

Kupno drewnianego kojca dla psa

Na wiosnę sprowadziłam się z mężem do nowego mieszkania, które znajdowało się na przedmieściach miasta. Od razu kupiliśmy sobie również psa. Trzymaliśmy go na podwórku, ponieważ miał on pełnić funkcję obronną. Przez lato przebiegał on po ogrodzie i tutaj też spał. Jednakże, zbliżała się jesień i musieliśmy z mężem pomyśleć o kupnie jakiegoś kojca dla naszego zwierzaka, ponieważ dni stawały się coraz chłodniejsze i coraz częściej padały deszcze. Wyruszyliśmy więc z mężem na poszukiwania kojca dla naszego pupilka.

Potrzebowaliśmy solidnego kojca dla pieska

solidny kojec dla psa z drewnaBardzo nam zależało na tym, aby zakupiony przez nas kojec był wysokojakościowy i solidnie wykonany. Nie chcieliśmy, aby nasz piesek mieszkał w zwykłej budzie. Pies był dosyć duży, dlatego zależało nam na tym, aby kojec był duży i solidny, aby pies nie mógł go chociażby przewrócić, gdyby na niego wskoczył, a wiedzieliśmy że nasz zwierzak lubi sobie w ten sposób poszaleć. Wybraliśmy się razem z mężem do sklepu zoologicznego i poprosiliśmy sprzedawcę o solidny kojec dla psa z drewna. Sprzedawca od razu polecił nam kojec znajdujący się na wystawie. Był to duży kojec, wykonany z litego, dębowego drewna. Zapewniono nas, że posiada on taką konstrukcję, dzięki której pies nie będzie w stanie przewrócić ani zniszczyć kojca. Można również z powodzeniem zamknąć psa w tej klatce i nie wydostanie się on z niej samodzielnie. Lite, drewniane drewno zapewniało trwałość i wytrzymałość całej konstrukcji. Drewno zostało wcześniej zaimpregnowane, dlatego kojec nie wymagał dodatkowej konserwacji w najbliższym czasie. Był on również wolnostojący, dzięki czemu można było go w dowolny sposób przestawiać z miejsca na miejsce, co było dla nas bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Od razu zdecydowaliśmy się na zakup tego kojca, tym bardziej że był on akurat łatwo dostępne w niskiej i przystępnej cenie, ponieważ był to towar po ekspozycyjny. Już wkrótce przekonaliśmy się, że to był bardzo dobry wybór. Nasz zwierzak szybko zaadoptował się do swojej klatki na podwórku.

Najważniejsze było dla nas to, że kojec posiadał zadaszenie a więc chronił pieska zarówno przed nadmiernymi promieniami słonecznymi, jak i przed deszczem, chłodem i mrozem. Kojec wyglądał bardzo ładnie, był pomalowany od zewnątrz nietoksycznymi farbami zewnętrznymi. Bardzo ważne było dla mnie również to, że drewniane kojce zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu pies będzie miał w nim komfort i swobodę. Kojec był na tyle duży, że pies mógł po nim swobodnie biegać.