Który akumulator do łodzi wybrać?

Który akumulator do łodzi wybrać?

 

Na rynku istnieje szeroki wybór asortymentu w niemal każdej dziedzinie życia, dlatego kupując nowy produkt, nie można zapominać o tym, że nie musimy wybierać pierwszego lepszego produktu. O wiele lepiej jest zastanowić się nad tym, czy aby na pewno chcemy taki sam produkt, który się zepsuł, czy może jego zamiennik jest o wiele bardziej przekonywający do kupienia?

Zalety żelowych akumulatorów do łodzi i kamperów

bezkonkurencyjne akumulatory żelowe do łodziJeżeli chodzi o części do tak luksusowych pojazdów jak jachty lub łodzie, nie warto zaopatrywać się w przedmioty, które miałyby nie mieć odpowiednich parametrów i ceny. Pomocny okazuje się Internet, gdy w grę wchodzi wybór pomiędzy tym, co sprawdzone, a tym co nowe i niekiedy dodatkowa wiedza jest na wagę złota. Dziś, oprócz własnej wygody, warto zadbać także o środowisko naturalne. W atmosferze już teraz znajduje się zbyt wiele szkodliwych toksyn i zalega mnóstwo odpadów w rzekach, byśmy poprzez nasze nierozsądne zakupy produkowali jeszcze więcej zanieczyszczeń. Dlatego jeżeli chodzi o wymienne akumulatory, w przedbiegach wygrywają bezkonkurencyjne akumulatory żelowe do łodzi. O ich zaletach piszą producenci, którzy podkreślają, że pomimo wielu części wspólnych, różnią się one od akumulatorów AGM. Mimo że obydwa modele zamieniają gazy wydzielone podczas ładowania w wodę i obydwa są akumulatorami szczelnymi, w akumulatorze AGM elektrolit zostanie całkowicie wchłonięty. Przed jego wydostaniem się na zewnątrz będzie chroniła powłoka. Natomiast, w akumulatorach żelowych ich praca wygląda nieco inaczej. Gdy tworzy się żel, poprzez połączenie kwasy i dwutlenku krzemu, elektrolit jest unieruchomiony. Jest to dobre rozwiązanie, gdy nie chce się wykonywać za jego pomocą prac cyklicznych, które mogłyby wpłynąć na jakość akumulatora. Przy produkcji akumulatorów żelowych zostały zużyte specjalne pasty, które mają wyrównywać jego braki względem akumulatora AGM, który jest dostosowany do pracy cyklicznej. Dzięki większej objętości pasty, żywotność baterii jest przedłużona. Niemniej, akumulator żelowy można zakupić także w Internecie, tak jak większość mniej specjalistycznych sprzętów i podzespołów, dlatego przeczytawszy charakterystykę jednego i drugiego akumulatora można od razu poczynić zakupy.

Warto pamiętać, że akumulatory żelowe i AGM nie są przeznaczone tylko do statków – znajdą swoje zastosowanie także w kamperach, a niekiedy nawet i w kasach fiskalnych. Napędzane akumulatorem wózki golfowe i sprzęt medyczny lub zabawki elektryczne najdobitniej pokazują, że akumulator można stosować w wielu maszynach.