Kto odbierze odpady niebezpieczne z firmy?

Kto odbierze odpady niebezpieczne z firmy?

Od niedawna prowadzę sklep kosmetyczny. W takim małym, lokalnym sklepie nie da się uniknąć tego, że czasami coś się przeterminuje albo nie sprzeda. Coraz więcej kosmetyków sprzedawanych jest w formie aerozoli. Warto wiedzieć, że kosmetyki pakowane w taki sposób należą do grupy odpadów niebezpiecznych. Nie ma znaczenia czy mówimy o pustym opakowaniu po dezodorancie czy pełnych perfumach w formie aerozolu. Ostatnio nagromadziło mi się sporo takich przeterminowanych odpadów i musiałem znaleźć kogoś kto odbierze ode mnie te śmieci.

Poszukiwania punktu odbioru odpadów niebezpiecznych

odbiór odpadów niebezpiecznych z firmyZależało mi na tym, aby znaleźć jakąś profesjonalną firmę utylizującą odpadki niebezpiecznie, bo chciałem mieć pewność, że odpady niebezpieczne wygenerowane przez moją działalność zostaną w odpowiedni sposób zutylizowane. Nie chciałem, aby ktoś mi potem zarzucił, że nie dbam o środowisko. Z pomocą wyszukiwarki internetowej udało mi się znaleźć punkt odbioru odpadów niebezpiecznych, gdzie miałem możliwość zutylizować taką grupę odpadów niebezpiecznych. Zadzwoniłem pod podany na ich stronie internetowej numer telefonu i zapytałem czy jest możliwy odbiór odpadów niebezpiecznych z firmy. Okazało się, że nie będzie z tym najmniejszego problemu. Pod adres mojej firmy zostaną dostarczone odpowiednie kontenery do przewozu odpadów niebezpiecznych i już na drugi dzień zostaną one ode mnie odebrane i w odpowiedni, bezpieczny dla środowiska sposób zutylizowane. Firma ta zajmowała się odbiorem odpadów niebezpiecznych zarówno od firm i przedsiębiorstw, jak i klientów detalicznych. Oferowała jednorazowy odbiór śmieci lub długoterminową współpracę. Zdecydowałem się skorzystać z ich usług, tym bardziej że mieli bardzo przystępne ceny za swoje usługi i dobre rekomendacje poprzednich klientów. Zajmowali się oni odbiorem i utylizacją różnych odpadów niebezpiecznych, począwszy od odpadów chemicznych po zużytą elektronikę i sprzęt akumulatorowy, aż do odpadów typu eternit czy resztki medyczne. Zajmowali się utylizacją odpadów w sposób legalny i profesjonalny.

Muszę przyznać, że byłem bardzo zadowolony z ich usług. Działali bardzo szybko i spranie. Posiadali fachowy i solidny sprzęt do transportu odpadów niebezpiecznych. Co istotne jeśli utylizacja odpadów wymagała dokumentacji jak na przykład w wypadku składowania eternitu, wszelkie sprawy urzędowe załatwiali w imieniu klienta po udzieleniu im stosownych pełnomocnictw. Zdecydowałem się nawiązać z nimi długoterminową współpracę na wywóz odpadów niebezpiecznych z mojej działalności gospodarczej.