Kreatywna zabawa autkiem na akumulator

Kreatywna zabawa autkiem na akumulator

 

Dzieci uwielbiają zabawę. To dla nich forma poznawania świata i nauki poprzez różne doświadczenia i zmysły: wzrok, słuch, dotyk. Dlatego warto dobierać dla nich takie zabawki, które będą sprawiały im dużo radości, a zarazem nauczą ich pozytywnych wzorców, zachowań, praktycznych umiejętności czy dostarczą informacji o otaczającym je świecie.

Autko na akumulator wspaniałą zabawką dla kilkulatka

autko na akumulator dla 3 latkaJedną z wielu zabaw, którą lubią organizować już bardzo małe dzieci, jest naśladowanie prawdziwego życia dorosłych. Gotowanie w plastikowych garnkach, zabawa w szkołę czy sklep, a także prowadzenie samochodu – który maluch nie skusiłby się na takie rozrywki? Pomysłem na ciekawy i rozwijający prezent dla kilkulatka jest własny samochodzik, w którym maluch poczuje się jak prawdziwy kierowca. Autko na akumulator dla 3 latka kupimy w większości sklepów z zabawkami, możemy też zamówić je przez internet. Ta zabawka jest niezwykle praktyczna i w wielu sytuacjach może zastąpić wózek czy rowerek. Ważne jest jednak, by dzieci korzystały z niego zawsze pod opieką dorosłych. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy wychodzimy poza podwórko. Rodzice lub opiekunowie powinni mieć stały nadzór i kontrolę nad poczynaniami maluszka za kierownicą, by uchronić go przed wjazdem na ulicę pełną rozpędzonych samochodów. Posiadanie własnego pojazdu imitującego prawdziwy samochód może być również okazją do nauki podstawowych zasad ruchu drogowego. Dziecko może uzyskać informację między innymi o kolorach świateł drogowych oraz dowiedzieć się, że na czerwonym stoimy, a na zielonym możemy iść lub jechać. Również nauka rozróżniania stron – prawej i lewej może być dużo łatwiejsza, gdy maluch będzie widział jej praktyczne zastosowanie w kierowaniu autkiem. Zabawka ta jest więc nie tylko okazją do rozrywki, ale i do nauki oraz poszerzania wiedzy o świecie. Z pewnością warto sprezentować naszemu dziecku taki podarunek na urodziny czy inną okazję. Jeżdżąc nim po podwórku czy osiedlu maluch zrobi furorę wśród rówieśników, będzie mógł również nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie.

Autko na akumulator to wspaniała i rozwijająca zabawka dla kilkulatków. Mogą oni bawić się w dom i dojazdy do pracy, wozić swoich kolegów i koleżanki, udawać się na wycieczki i wyprawy. Oprócz rozwijania wyobraźni, takie autko może pomóc w nauce praktycznych umiejętności, jak na przykład rozróżnianie stron świata czy znajomość zasad ruchu drogowego. Zabawka ta to pomysł na wesołe i kreatywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu.