Kosmetyki pochodzenia naturalnego

Kosmetyki pochodzenia naturalnego

W ostatnim czasie coraz więcej osób boryka się z różnymi problemami dermatologicznymi. Trądzik, wypryski, czy łuszcząca się skóra to nie są jedyne problemy naszej skóry. Coraz więcej osób skarży się na różnego rodzaju alergie, które objawiają się pojawieniem się wysypki, zaczerwienienia, swędzenia, a nawet silnego pieczenia naszej skóry. Często przyczyną takiego stanu rzeczy są kosmetyki, które zawierają składniki niekorzystnie oddziałujące na naszą skórę. Lista alergenów, które znajdują się w kosmetykach jest naprawdę pokaźna.

Naturalne kosmetyki są idealne dla wrażliwej skóry!

naturalne kosmetyki bez konserwantówMusimy sobie jednak zdawać sprawę z tego, że na podium tego niechlubnego rankingu znajdują się substancje zapachowe, barwniki, a także substancje konserwujące. To właśnie one po kontakcie z naszą skórą mogą wywołać stan zapalny, a także alergię kontaktową. Taka reakcja dotyczy zwłaszcza skóry wrażliwej, delikatnej, atopowej i skłonnej do alergii. Osoby, które są posiadaczkami tego typu cery powinny szczególnie zwracać uwagę na to, jakie kosmetyki kupują i stosują. Warto sięgnąć po kosmetyki ze składnikami pochodzenia naturalnego. Takie składniki to gliceryna, kwas hialuronowy, ekstrakty roślinne, naturalne antyoksydanty, a także witaminy i minerały. Naturalne kosmetyki bez konserwantów nie działają alergizująco, a często pozbawione są także innych chemicznych substancji. Producenci takich kosmetyków stawiają na naturalne ekstrakty roślinne, na przykład z wąkroty azjatyckiej, aloesu, hibiskusa, czy rumianku. Mają one za zadanie odżywić naszą skórę, nawilżyć ją, zapobiec utracie wody, a także przyczynić się do zmniejszenia szybkości procesu starzenia. Warto także wiedzieć, że często również dodawane są oleje z rozpuszczonymi w nich witaminami. Mają one zregenerować naszą skórę, natłuścić ją oraz sprawić, że będzie ona jędrna i nawodniona. Takie kosmetyki bez konserwantów doskonale sprawdzają się w codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej, ponieważ działają łagodnie, a pozwalają osiągać takie efekty, jak przy zastosowaniu tradycyjnych kosmetyków. Dodatkowym ich atutem jest fakt, że są one przyjazne dla środowiska i nie wprowadzają dodatkowych substancji chemicznych do naszego otoczenia.

Ja sama staram się ograniczać stosowanie kosmetyków, które zawierają konserwanty, substancje zapachowe, czy barwniki. Coraz częściej sięgam po kosmetyki o naturalnym składzie, które będą nie tylko odżywiać moją skórę, ale również pomogą mi leczyć moje problemy dermatologiczne. Myślę, że w dzisiejszych czasach, kiedy moda na naturalne produkty jest tak rozwinięta, szczególnie ważne może okazać się stosowanie takich produktów, których skład jest jak najbardziej naturalny, oparty na składnikach roślinnych i mineralnych, których pochodzenia jest naturalne.