Korzystamy z tynków maszynowych

Korzystamy z tynków maszynowych

Tynki maszynowe odróżniają się od ręcznych głównie sposobem nakładania na powierzchnię roboczą, czyli na ścianę. Można wyodrębnić trzy podstawowe rodzaje tynków maszynowych, różniących się między sobą zarówno pod względem składu, właściwości, przeznaczenia, jak i ceny. Główną zaletą tynkowania maszynowego jest zdecydowanie szybkość wykonania, dzięki czemu doskonale sprawdza się w przypadku pracy na większych powierzchniach. Co jeszcze warto wiedzieć na temat usług tynkowania maszynowego? Jakie są przeciętne ceny?

Wybieramy trwałe tynki maszynowe

trwałe tynki maszynowe łódźCeny tynkowania maszynowego mogą być zróżnicowane w zależności od rejonu kraju, rodzaju tynku, tego czy dana ekipa korzysta z materiałów własnych czy z udostępnianych przez klienta. Orientacyjne ceny za metr kwadratowy wahają się w przedziale od około 15 zł do 25 zł za samo wykonanie usługi, w przypadku dodatkowego materiału, ceny znacznie rosną. Sam zakup agregatu tynkarskiego jest wydatkiem od kilku do nawet trzydziestu tysięcy złotych, w związku z czym jest to inwestycja dla profesjonalnych firm budowlanych, a nie indywidualnych osób. Gdy chcemy zamówić trwałe tynki maszynowe łódź jest odpowiednim miejscem. Główną zaletą wykonywania tynkowania maszynowego jest jego szybkość. Wykwalifikowana ekipa jest w stanie otynkować nawet sto metrów kwadratowych w ciągu jednego dnia roboczego. Opłacalność takiej metody wzrasta wprost proporcjonalnie do powierzchni tynkowanej. Z tego powodu, że przygotowanie mieszanki do tynkowania ma miejsce w agregacie, wszystkie partie tynku są jednolite pod względem jakościowym, co bywa problematycznie w przypadku ręcznego tynkowania. Dodatkowo taka metoda umożliwia wykonywanie tynków ścian oraz sufitów, przez co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Mieszanie zaprawy oraz wygodna aplikacja powodują znaczne oszczędności finansowe, ponoszone na robociznę. Wykonanie aplikacji agregatem dodatkowo nie wymaga znacznej ilości miejsca, potrzebnego odo przechowywania wapna, piasku czy betoniarki. Dodatkową zaletą jest jednorodność całej uzyskanej powierzchni.

Warto wiedzieć, że tynk maszynowy powstaje w wyniku mieszania suchej mieszanki wraz z wodą w agregacie. Nakładanie nie jest procesem trudnym, jednak ważne jest zapoznanie się z mechaniką tego rodzaju urządzeń. Istotny jest także ubiór ochronny dostosowany do specyfiki takich prac. Ważnym aspektem są także wskazania producenta tynku, a także odpowiednie stosowanie się do nich, co znacznie zmniejsza ryzyko przygotowania nieodpowiedniego rodzaju mieszanki, której jakość odbiegałaby od oczekiwań. Sam koszt materiału nie różni się od tradycyjnych tynków.