Kocyk minky cały czas na topie

Kocyk minky cały czas na topie

Ciąża i macierzyństwo to z pewnością najpiękniejszy czas w życiu kobiety. Każda z przyszłych mam wpada w wir zakupowy. Staramy się kupić wszystko to, co jest potrzebne, ale również to co, jest modne i polecane przez inne matki. Nie da się ukryć, że ostatnio cały czas na topie jest tworzywo minky. Na rynku możemy spotkać kocyki, pościele, prześcieradła, różki, ozdoby cz też zabawki wykonane właśnie z tego materiału. 

Modne macierzyństwo – kocyki minky

kocyk minky dla dzieciAutentyczny materiał minky jest wytwarzany w Stanach Zjednoczonych. Materiał produkowany jest poliestru i jemu pochodnych, jest to pluszowa dzianina bądź miękki polar. Surowiec ten ma nietypowe wypustki, co zwiększa jego atrakcyjność na rynku. Najczęściej spotykane są kropki, jednak możemy znaleźć wzory w serduszka, rąby, kwadraty, czy też wymyślić własny kształt, który wytłoczą Nam na zamówienie. Rynek oferuje Nam wiele rzeczy między innymi kocyk minky dla dzieci, poduszki, wkładki do wózka, zabawki,szlafroczki, kapcie czy nawet zasłonki i narzuty na łóżka. Ten modny surowiec najczęściej możemy spotkać w połączeniu z polarem, czy też bawełną. Warto wspomnieć o zaletach tego materiału. Przede wszystkim cechuje się on wysoką termoizolacyjnością. Na pewno będzie świetnie się sprawdzał, na podłodze, gdy dziecko się bawi, podczas drzemki – jako przykrycie, a także na spacerach wiosennych, czy tez jesiennych. Według przeprowadzonych badań tworzywo nie wchodzi z żadną reakcję ze skórą, która w wypadku noworodków, czy niemowlaków jest bardzo delikatna. Dodatkowo jest bardzo miły w dotyku. Ważne jest również to, że łatwo można wyczyścić z niego plamy, oraz bardzo szybko wysycha, przy czym nie jest rozciągliwy. Najczęściej pierze się go – co sugerują producenci – w 30 stopnia i przy tej temperaturze nawet po kilku praniach nie traci on koloru. Trzeba pamiętać, że minky nie można poddawać obróbce chemicznej – np. wybielaniu, oraz nie można go prasować, bo w zasadzie nie ma nawet takiej potrzeby, gdyż nie jest to materiał skłonny do gniecenia. 

Najważniejszą z zalet z pewnością jest cena. Ceny za kocyki idą od 20 złotych w górę. Ceny kompletów pościeli zaczynają się od około 30 złotych wzwyż. Za wypełnienie pościeli zapłacimy 15-30 zł więcej, w zależności od pożądanego materiału. Najwięcej zapłacimy za kokony minky, nie spotkamy nic poniżej 100 złotych. Podsumowując, materiał nie należy do najdroższych, więc nie musimy odkładać na to kilka miesięcy. Z pewnością dbając o niego w odpowiedni sposób może Nam posłużyć prze kilka lat.