Kilka słów o ważności dodatków do oleju samochodowego

Kilka słów o ważności dodatków do oleju samochodowego

Jestem kobietą, która często podróżuje samochodem służbowym. Moja praca wymaga, bym często w określonych terminach punktualnie zjawiała się na spotkaniach. Mój mąż Waldemar zasugerował, bym bardziej dbała o auto. Postanowiłam, że faktycznie zastanowię się nad rozwiązaniami, które zmniejszą eksploatację samochodu służbowego, bym lepiej mogła wykonywać swoje obowiązki zawodowe.

Jak kluczowe są dodatki do oleju samochodowego?

dodatek do olejuPojechałam spotkać się z moim kolegą mechanikiem. Przedstawiłam mu jak często korzystam z samochodu służbowego i jakie trasy nim pokonuję. Zasugerował mi, żebym wypróbowała sprawdzony dodatek do oleju. Odpowiedni preparat wpływa znacząco na regenerację silnika i pozwala ochronić auta przed remontem i zatarciem. Wiedziałam, że to nie są żarty, więc poprosiłam go o szczegółowe wyjaśnienie, jak stosować dobry dodatek do oleju. Wszystko mi wytłumaczył, kładąc nacisk na dawkowanie odpowiednich substancji. Przede wszystkim, polecany dodatek do oleju chroni części silnika przed zatarciem. To ważna informacja, bo często prowadzę samochód w trudnych warunkach pogodowych. Warto też wiedzieć, że dodatki do oleju pomagają w redukcji przegrzewania silnika. Mój maż Waldemar zwrócił też uwagę, że dobrze dobrane substancje tworzą warstwę wiązań ceramicznych. Nie poddają się one czynnikom wysokiej temperatury i oddziaływań chemicznych procesów, jakie zachodzą w silniku. Dowiedziałam się też, że aplikacja dodatków olejowych nie jest czymś skomplikowanym. Wystarczy po prostu wlać wybraną substancję razem z olejem. Warto wiedzieć, że trzeba przestrzegać instrukcji. Jeśli dodamy za dużo, to możemy narobić więcej szkody, niż pożytku. Coraz więcej preparatów posiada w swoim składzie dwusiarczek molibdenu, który to skrajnie zmniejsza efekt tarcia silnika. Jak dobrać najlepsze rozwiązania dla samochodu? Dobrą praktyką okazuje się sprawdzenie na konkretnym pojeździe, czy substancja ma możliwość działania. Zalecane jest wykonanie testu na rozgrzanej jednostce pojazdowej. Mechanik powiedział mi, że warto jest wykonywać wtryski dodatku do rozgrzanego wcześniej oleju. Dobrze jest mieć wszystkie odbiorniki wyłączone podczas sprawdzania. Pozwoli to na lepsze wyniki testów.  

Wiem teraz, że zawsze warto sprawdzać rozwiązania, które pomagają w sprawności auta. Dodatki do oleju są dostępne w różnych przedziałach cenowych, ale zawsze najlepiej zasięgnąć rady znawcy tematu. Cieszę się, że moim znajomym jest tak dobry mechanik, który pomoże wybrać i doradzi jak stosować dodatki do oleju samochodowego.