Jakie pędzle do makijażu kupić?

Jakie pędzle do makijażu kupić?

Żaden makijaż nie będzie prezentował się nieskazitelnie, jeśli nie użyjemy do jego wykonania odpowiednich akcesoriów. Już dawno minęły czasy, kiedy pędzle do makijażu zarezerwowane były jedynie dla profesjonalnych makijażystek, a my malowałyśmy się przy pomocy aplikatorów dołączonych najczęściej do paletek z cieniami. Dziś każda z nas może zakupić profesjonalne pędzle.

Pędzle polecane do makijażu

profesjonalny zestaw pędzli do makijażu dla specjalistówWraz z popularnością tutoriali makijażowych popularnym stało się także używanie pędzli do makijażu. Wszystko za sprawą tego, że dziewczyny pokazujące na filmikach w jaki sposób wykonują swój makijaż używały do tego celu właśnie pędzli z jakimi wcześniej nie miałyśmy zbytnio do czynienia i jedyne miejsce w których można było je spotkać to gabinety makijażystek. Dziś profesjonalny zestaw pędzli do makijażu dla specjalistów możemy kupić w sklepach online, a wybór jest tak ogromny, że w zasadzie każda z nas może dopasować idealny zestaw do swoich potrzeb. Wśród pędzli mamy do wyboru dwa ich rodzaje: syntetyczne oraz te z naturalnego włosia. Początkującym osobom poleca się pędzle syntetyczne wymagające większego nacisku, którym często się cechujemy podczas robienia pierwszych makeupów. Pędzlami z naturalnego włosia pracuje się znacznie delikatniej, więc warto do nich przejść dopiero po jakimś czasie. Zestawy pędzli także różnią się od siebie ilością. Niektóre są bardziej rozbudowane, inne z kolei zawierają niezbędne minimum. Pędzle, których warto szukać w zestawach to oczywiście duży i puchaty pędzel do pudru, mniejszy pędzel tego samego typu o lekko ściętej końcówce do nakładania bronzera, mały i również puchaty pędzelek do blendowania cieni, cienki i zbity pędzel języczkowy do aplikacji cieni na sucho oraz na mokro, a także podobny do niego pędzelek ze ściętą końcówką idealnie nadający się do malowania brwi. Pamiętajmy, że na początku nawet taki zestaw może okazać się całkowicie wystarczający zwłaszcza, że jeden pędzel można wykorzystać na wiele sposobów. Na przykład małe i puchate pędzelki służące do blendowania mogą także zdać swój egzamin, jako te do nakładania rozświetlacza. Z kolei skośny pędzelek do brwi świetnie spisuje się w roli pędzla do eyelinera, a pędzelek do aplikowania cieni także dobrze poradzi sobie z aplikacją korektora lub bazy pod cienie.

Jeżeli jesteś początkującą osobą najlepiej jest zainwestować w mały, profesjonalny zestaw pędzli, który z czasem możesz powiększać o inne, dowolne pędzle. Wiele kobiet ma swoje własne przyzwyczajenia i na przykład woli innymi pędzlami nakładać lub blendować cienie, niż tymi standardowymi. Dlatego właśnie na początek najlepiej jest uzbroić się w absolutne i niezbędne minimum, a dopiero później uzupełniać swoją kolekcję tymi pędzlami, którymi po prostu najlepiej nam się pracuje.