Jakie nowoczesne schody zamówić?

Jakie nowoczesne schody zamówić?

Mój dom został wybudowany w latach pięćdziesiątych przez mojego dziadka. Niestety od tego czasu nikt nie wymieniał w nich schodów, a zatem są one już bardzo stare i, jak można domyślić się, zniszczone. Stanową prostą drewnianą konstrukcję, która jest wprawdzie bardzo solidna, ale niestety w wielu miejscach popękana. Ponieważ wyremontowałam niedawno większość pomieszczeń w swoim dom, postanowiłam także dokonać zmian na klatce schodowej. Malowanie to nie wszystko, czasami trzeba poczynić większe inwestycje.

Kupno nowych drewnianych schodów

nowoczesne schody drewniane w grójcuOd dawna wiedziałam, że czeka mnie duża inwestycja. Nowe schody to nie byle co, ponieważ taki zakup planuje się zazwyczaj raz na kilkanaście, a czasami nawet kilkadziesiąt lat! Oczywiście wiele zależy od tego, ile mamy zamiar zapłacić na nasz nabytek, jednak w większości inwestuje się w dobrej jakości materiały, które mogą długo posłużyć. Przez jakieś trzy miesiące oglądałam w katalogach oraz na stronach internetowych przeróżne projekty, aby poznać aktualne trendy i zastanowić się, jaki właściwie produkt chcę posiadać. Ostatecznie zamówiłam nowoczesne schody drewniane w Grójcu, ponieważ właśnie w tym mieście znajduje się największy w naszej okolicy zakład stolarski. Przedsiębiorstwo to powstało ponad dwadzieścia lat temu i nieustannie cieszy się bardzo dużą renomom wśród swoich klientów. Właściciel firmy, Pan Władysław, jest perfekcjonistą w każdym calu i pilnuje, aby wszystkie wyroby, które opuszczały jego warsztat były wykonane najlepiej, jak to tylko możliwe. Jego zakład stolarski produkuje schody przede wszystkim z drewna, jednak wiele dodatkowych elementów może być wykonanych także z innych materiałów. Hitem na rynku są obecnie szklane lub metalowe balustrady. Osobiście bałam się nieco tych pierwszych, ponieważ wydawało mi się, że mogą stanowić one jakieś zagrożenie w razie ich rozbicia. Pan Władysław wyjaśnił mi jednak, że to niemożliwe, ponieważ balustrady te są produkowane z hartowanego szkła o bardzo dużej odporności nawet na drobne zarysowania. Ostatecznie jednak wybrałam proste, ale za to piękne drewniane schody, których balustrada składa się z metalowych prętów zakończonych dębowymi kulami.

Kupno nowych schodów jest sporym wyzwaniem i warto dokładnie się do tego przygotować. Nade wszystko należy znaleźć odpowiedni zakład stolarski, który za rozsądną kwotę przygotuje dla nas projekt, a następnie dokładnie go zrealizuje. Warto wybierać sprawdzone i polecane miejsca, ponieważ nie każdy stolarz wykonuje piękne i trwałe przedmioty. Osobiście polecam zakup nowoczesnych schodów w Grójcu.