Jakie izolacje przemysłowe wybrać?

Jakie izolacje przemysłowe wybrać?

W kontekście zakładów przemysłowych i produkcyjnych bardzo ważne jest maksymalne ograniczenie zużycia energii. Dużo energii wykorzystują bowiem ciągle działające maszyny produkcyjne i przemysłowe. Aby oszczędzać energię w możliwe największym stopniu, właściciele fabryk decydują się na stosowanie izolacji termicznej.

Najskuteczniejsze materiały izolacyjne do przemysłu

niedrogie izolacje przemysłowe firmyZapewne wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak dużo energii zużywają maszyny wykorzystywane w przemyśle produkcyjnym czy też przetwórczym. Oczywiście wiąże się to z dużymi opłatami za pobór energii, którymi są obciążani właściciele danego zakładu produkcyjnego. Ponieważ z używania tych maszyn nie da się zrezygnować, poszukują oni innych sposób na oszczędzanie energii – jednym z nich są niedrogie izolacje przemysłowe firmy je wykonujące znajdziemy w każdym mieście. Ze względu na to, że większość zakładów produkcyjnych i fabryk jest rozlokowana w halach stalowych, straty ciepła w nich są bardzo duże, co zwiększa opłaty za klimatyzację oraz ogrzanie takiej hali. Stosując zaś skuteczną izolację przemysłową, można w znacznym stopniu ograniczyć pobór enci koniecznej na ogrzewanie czy też klimatyzacje. Ze względu na specyfikę hal stalowych, jej rozmiary oraz fakt, że blacha jest doskonałym wymiennikiem ciepła, stosowane w przemyśle izolacje termiczne różnią się od tych, którymi ocieplamy swoje domy. W przypadku fabryk i hal produkcyjnych najczęściej używa się takich izolacji przemysłowych jak maty, otuliny a także płyty wykonane z wełny mineralnej. Taki typ izolacji termicznej pozwala ograniczyć opłaty za zużycie energii nawet o kilkadziesiąt procent, zarówno jeżeli chodzi o energię używaną do ogrzania, jak i klimatyzacji danej hali. Hale, które są narażone na silne nagrzewanie od słońca, najczęściej są izolowane przy pomocy szkła piankowego, poliuretanu, a także kauczuku syntetycznego. Bardzo często takie instalacje przemysłowe nie są mocowane tylko na ścianach hali, ale także na przykład na kanałach instalacji wentylacyjnych czy na instalacji klimatyzacyjnej  – dzięki temu znacznie zwiększa się skuteczność działania tych instalacji. Wszystkie wymienione instalacje przemysłowe nie tylko skutecznie chronią przed utratą ciepła, ale pełnią także funkcje dźwiękochłonna.

Materiały izolacyjne używane w halach produkcyjnych czy fabrykach musza się cechować znacznie wyższa skutecznością. Wynika to z faktu, że konstrukcje z blachy znacznie szybkiej tracą ciepło lub się nagrzewają, stad też zwiększone opłaty na klimatyzacje czy też ogrzewanie. Dzięki izolacjom dedykowanym dla przemysłu te opłaty można znacznie zmniejszyć.