Jakie dywany na schody wybrać?

Jakie dywany na schody wybrać?

Użytkowanie schodów bez dywanikowych nakładek często grozi poślizgnięciem się, a także nieestetycznym ścieraniem się schodka. Zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych warto więc pomyśleć o odpowiedniej osłonie stopni w taki sposób, by dopełniała ona styl wnętrza, a także nie chroniła nas i schody przed problemami. Odpowiedni montaż zapewni trwałość użytkowania produktu oraz elegancki wygląd schodów.

Praktyczna i elegancka ozdoba na schody

dywany na schodyJeśli my lub nasze dziecko choć raz poślizgnęło się na schodach, to wiemy, czym grozi upadek. Aby zapobiec ryzyku, można podjąć szereg czynności zmierzających do odpowiedniego zabezpieczenia stopni w taki sposób, aby nie tylko wchodzenie lub schodzenie było bezpieczne, ale także, by schodki nabrały estetycznego wyglądu. Istnieje wiele modeli wykładzin, dywanów i dywaników schodowych, które nadadzą charakteru wnętrzu i odpowiednio zabezpieczą użytkowników. Do wyboru mamy różne typy nakładek, których montaż nie przysporzy problemu nawet laikowi. Do podstawowych typów możemy zaliczyć jednoczęściowe, długie dywany na schody, małe pojedyncze nakładki dywanowe, a także osobne wykładziny czy chodniczki podgumowane. Najważniejszą kwestią bezpieczeństwa jest to, by wszelkie typy nakładek posiadały odpowiednie atesty, które zapewnią o swobodnej możliwości użytkowania produktu przez długi czas. Podbicia schodowych osłon nie mogę się ścierać ani tracić stopnia trzymania podłoża, gdyż mogłoby to grozić nieprzewidzianym odklejeniem nakładek i poślizgnięciem się w trakcie wchodzenia lub schodzenia. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, kiedy w budynku czy mieszkaniu znajdują się dzieci. Można wybierać spośród wielu rodzajów eleganckich nakładek, w tym: obiektowe, kudłate, zewnętrzne, także obiektowe. Bez względu na to, które wybierzemy, należy zdecydować się także na materiał ich wykonania. Zwykle są to praktyczne włókna syntetyczne, np. poliestrowe, ale można wybrać również te wykonane ze skór, domieszki wełny czy futra. Wszystko zależy od charakteru wnętrza. 

Nakładki trzymają się na taśmach siateczkowych z gumą i na silikonie. Odpowiedni montaż produktu zapewni bezproblemowe użytkowanie dywaników przez wiele lat, a goście będą mogli podziwiać estetycznie wyglądające schody naszych mieszkań. Pełnią one też rolę ozdobną, dzięki mnogości fasonów, wzorów, deseni i kolorów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Można zamontować je w domu, przedszkolu, zakładzie pracy – słowem: wszędzie tam, gdzie po prostu są schodki i chcemy zadbać o bezpieczeństwo.