Jaki rdzeń do turbo kupić?

Jaki rdzeń do turbo kupić?

 

Jednym z ważniejszych elementów każdego samochodu jest turbosprężarka. Ten element mechaniczny bardzo pozytywnie wpływa na wydajność samochodu oraz zużycie przez niego paliwa. Stad też, gdy turbosprężarka ulegnie zużyciu, należy jak najszybciej przeprowadzić jej regenerację.

Jak wymienić rdzeń turbosprężarki?

rdzeń turboTurbosprężarki to, obok silnika, jedne z ważniejszych elementów każdego samochodu. Ten element mechaniczny może bowiem w znaczący sposób poprawić wydajność danego samochodu, jak również zmniejszyć zużycie paliwa. Niestety jednak, tak jak każda inna część mechaniczna, tak również turbosprężarki z czasem mogą ulec zużyciu. Najczęściej następuje to z przyczyn naturalnych lub też złego wypoziomowania rdzenia. Właśnie ten bowiem element jest najważniejszy w kontekście skuteczności działania turbosprężarki. Rdzeń turbo składa się z kilku bardzo ważnych elementów, które umożliwiają właściwe działanie turbiny. Są to elementy takie jak koło kompresji, zespół wirujący czy też wirnik. Do niedawna, aby móc skutecznie zregenerować turbosprężarkę należało się udać do odpowiedniego warsztatu samochodowego – nie dało się bowiem wymienić całego rdzenia turbo, ale jedynie jego poszczególne elementy. Później zaś należało jeszcze odpowiednio wypoziomować rdzeń, z czym radzą sobie tylko specjaliści. Obecnie jednak w sprzedaży znajdują się już wypoziomowane rdzenie turbo zwane również korasami, które wymienia się w całości. Wystarczy kupić odpowiedni rdzeń u znanego producenta. Są one już wyważone, czyli tak skalibrowane, aby podczas ich pracy rdzeń nie poruszał się zbytnio ani nie hałasował. Dzięki temu, posiłkując się instrukcjami w Internecie, można zdecydować się na przeprowadzenie samodzielnej regeneracji turbosprężarki. Uproszczenie naprawy tej części wpływa także na przebieg regeneracji w profesjonalnym warsztacie, o ile się na nią jednak zdecydujemy. W takim wypadku wymiana rdzenia turbo będzie trwała znacznie krócej i będzie znacznie mniej kosztowna. Jak jednak rozpoznać że w ogóle konieczna jest wymiana rdzenia tubo? Jest to trudne do zauważania, szczególnie w przypadku początkowej fazy tej usterki. Najłatwiej rozpoznać to po wycieku oleju w turbosprężarce i specyficznym, niebieskim dymie z rury wydechowej. Alarmujące powinny być bowiem problemy z przyśpieszeniem samochodu.

Turbosprężarki to bardzo istotne części każdego samochodu. Ich zużycie może spowodować różnego typu nieprawidłowości w działaniu naszego auta. Dlatego też, w przypadku ich zauważenia, należy jak najszybciej wykonać regenerację tego ważnego elementu.