Jaką wiertarkę wybrać?

Jaką wiertarkę wybrać?

W czasie domowych remontów bardzo przydatne są różnorodne narzędzia. Jednym z nich jest wkrętarka akumulatorowa, która sprawdzi się w przypadku każdego remontu, dlatego większość majsterkowiczów nawet tych amatorskich powinna mieć w swoim posiadaniu właśnie to urządzenie, aby ułatwić sobie przyszłe prace. 

Wiertarko-wkrętarka – która najlepsza? 

wiertarko wkrętarki milwaukeeNiektóre urządzenia poszły na tyle z duchem czasów, że posiadają więcej niż jedną funkcję. Jednym z nich jest wiertarko-wkrętarka, która jest najpoważniejszym i najmocniejszym rodzajem typowych wiertarek. Przy wyborze takowego sprzętu, warto przestudiować nie tylko sam model, ale również konkretnego producenta. Najbardziej cenione okazują się wiertarko wkrętarki Milwaukee, które posiadają same pozytywne właściwości. Najważniejsza z nich jest odpowiednia moc. Wpływa ona nie tylko na długość pracy bez przegrzania, ale także na rodzaje materiałów z jakimi można pracować z tym urządzeniem. Dotyczy to w szczególności konkretnego rodzaju narzędzi, jakim jest wiertarko-wkrętarka. Im wyższą ma moc, tym w twardszym materiale można wiercić. Kolejną ważną kwestią jest napięcie. Wybór wiertarki o właściwym napięciu powinien być uzależniony przede wszystkim od sposobu jej wykorzystania. Wpływa na to również moc urządzenia. Z kolei obudowy tych narzędzi mogą posiadać przeróżny kształt. Jedne przypominają literę T, czyli są to narzędzia, które najczęściej wykonuje się do wkręcania wkrętów oraz śrub, a drugie literę P – w tym przypadku głównym zadaniem jest wiercenie otworów. Ważne, aby rozmiar urządzenia był przede wszystkim komfortowy dla użytkownika, podobnie jak rozmieszczenie wszystkich jego przycisków. Istotnym aspektem jest również moment obrotowy, który jest parametrem podawanym w Nm. Określa z jaką siłą będą wkręcane śruby, a tym samym jak głęboko mogą zostać osadzone. Niektóre modele mają specjalne ustawienia, które dotyczą konkretnego momentu obrotowego umożliwiającego wiercenie. Na rynku istnieje wkręcenie miękkie, co dotyczy materiałów miękkich oraz wkręcenia twarde, co analogicznie dotyczy tych twardszych materiałów, które wymagają zupełnie innej specyfikacji. Taka wiertarka posiada również konkretną ilość biegów, co również jest bardzo ważne.

Warto zwrócić również uwagę na wagę tego narzędzia. Zbyt duża może przyczynić się do tego, że ciężko będzie korzystać z niej podczas dużej ilości pracy, ponieważ za bardzo zmęczy dłoń, co nawet może doprowadzić do niechcianych kontuzji. Czas pracy i czas ładowania to również bardzo ważne kwestie, które powinno się wziąć pod uwagę.